Szał zakupów za oceanem

MWIE
07-07-2011, 22:45

We czwartek akcje spółek notowanych za  oceanem ponownie drożały. Wiarę w poprawę sytuacji gospodarczej obudziły solidne dane z rynku pracy.

Dow Jones wzrósł o 0,7 proc., a Nasdaq zyskał 1,4 proc. Indeks szerokiego rynku S&P500 zwyżkował o 1,1 proc. i znalazł się najwyżej od blisko dwóch miesięcy. Wzrost od początku roku sięga już 7,8 proc.

W amerykańskiej gospodarce przybyło 157 tys. etatów, blisko dwukrotnie więcej, niż oczekiwał rynek. Nieco lepsze okazały się również dane o liczbie nowych wniosków o zasiłek.

- Schodzące dane są lepsze od prognoz, a poprawa na rynku pracy przyszła szybciej niż rynek się spodziewał – komentował Christopher Blum, zarządzający JPMorgan Asset Management.

O 2,8 proc. zwyżkowały notowania w sektorze detalicznym. Konsumenci chętniej sięgali do portfeli, w czym pomogły niższe ceny paliw. Od szczytu z początku maja ceny benzyny spadły w USA o 10 proc.

O 7 proc. skoczyły papiery sieci Target. Akcje Limited Brands, operatora sieci Victoria’s Secret podrożały o 3,6 proc. O blisko 7 proc. podrożały tez papiery Urban Outfitters. Zalecenie dla akcji detalisty odzieżowego do „przeważaj” podniósł bank Morgan Stanley.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MWIE

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Szał zakupów za oceanem