Szarapowa na stażu w NBA

opublikowano: 29-08-2016, 07:22

Słynna rosyjska tenisistka Maria Szarapowa odbyła w sierpniu staż w centrali NBA w Nowym Jorku.

Szarapowa przygotowuje się na czas po zakończeniu kariery sportowej. Odbyła w związku z tym trzydniowy staż w centrali NBA, gdzie towarzyszyła Adamowi Silverowi, komisarzowi National Basketball Association, amerykańskiej ligi zawodowej koszykówki. Uczestniczyła w szeregu spotkań w ramach normalnej działalności organizacji, a także odbyła rozmowy z osobami z kierownictwa lig NBA, WNBA i D-League. Do stażu rekomendowała Szarapową Sophie Goldschmidt, która w przeszłości kierowała europejskim biurem NBA.  

Maria Szarapowa
Maria Szarapowa
Bloomberg

- Uczestniczyła w spotkaniach wielu naszych departamentów aby zdobyć wiedzę o działalności NBA. Jest bardzo mądra, niesamowicie zainteresowana tym, co robimy – powiedział Mike Bass, rzecznik komisarza Silvera. 

Szarapowa została zdyskwalifikowana w czerwcu na dwa lata za stosowanie środków dopingujących. Od tego czasu media informowały o jej różnych działaniach niezwiązanych z tenisem. W lipcu przez dwa tygodnie uczestniczyła w szkoleniu na Harvard Business School. Miała także staż w jednej z agencji reklamowych, a także w spółce Nike.  

Szarapowa chce robić karierę w biznesie po zakończeniu profesjonalnej gry w tenisa. Ma już jedną firmę, produkującą słodycze spółkę Sugarpova.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, MarketWatch

Polecane