Szczecin zarobił 4 mln zł

Bogdan Tychowski
opublikowano: 25-01-2002, 00:00

Zarząd Miasta Szczecina sprzedał za około 4 mln zł prawie wszystkie udziały w spółce Rethmann, która od 1993 r. zajmuje się oczyszczaniem miasta.

Zarząd Miasta Szczecina sprzedał niemieckiej firmie Rethmann Recycling 9,5 tys. udziałów w spółce Rethmann, zajmującej się oczyszczaniem miasta. Koszt transakcji wyniósł około 4 mln zł. Miasto zostawiło sobie zaledwie 1 proc.

Powodem sprzedaży niemal wszystkich udziałów gminy niemieckiej spółce było pozyskanie dodatkowych pieniędzy do budżetu miasta.

— Prowadzenie działalności komercyjnej nie należy do miasta. Ponadto rynek gospodarki odpadami jest już na tyle rozwinięty, że sobie poradzi bez nas. Nie musimy w tym uczestniczyć — uzasadnił decyzję Andrzej Gajda, wiceprezydent Szczecina odpowiedzialny w mieście za gospodarkę komunalną.

Strata większościowych udziałów nie oznacza braku kontroli czy wpływów na działalność Rethmanna.

— Mamy jeden procent udziałów i zagwarantowane miejsce dla naszego przedstawiciela w radzie nadzorczej. Możemy więc wpływać na to, co się dzieje w spółce — dodaje Andrzej Gajda.

Podobnego zdania jest Leszek Skibiński, przedstawiciel Rethmanna.

— Jesteśmy tak wrośnięci w krajobraz miasta, że nie możemy sobie pozwolić na nierealizowanie wieloletnich kontraktów, które podpisaliśmy z gminą — powiedział Leszek Skibiński, przedstawiciel Rethmanna.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Bogdan Tychowski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Gospodarka / Szczecin zarobił 4 mln zł