Szef produkcji BMW może zostać prezesem

opublikowano: 18-07-2019, 18:14

Rada nadzorcza BMW może już w czwartek zdecydować, że szef produkcji Oliver Zipse zostanie następnym prezesem spółki, dowiedział się nieoficjalnie Bloomberg.

Zmiana we władzach ma ułatwić koncernowi z Bawarii przejście z tradycyjnej na nowe technologie autonomicznego prowadzenia i elektrycznego napędu aut.

W czwartek w  Spartanburg w Karolinie Południowej zbiera się rada nadzorcza BMW, która ma zdecydować o następcy Haralda Kruegera. Ogłoszenie, kto nim zostanie, może nastąpić jeszcze tego dnia. Eksperci wskazują, że wybór Zipsego byłby zgodny z tradycją BMW wyboru na stanowisko prezesa osoby z komórki produkcji. Tak było także w przypadku Norberta Reithofera, obecnego szefa rady nadzorczej, który wcześniej był prezesem, a jeszcze wcześniej szefem produkcji BMW.

Dotychczasowy prezes BMW ogłosił na początku lipca, że odejdzie ze stanowiska rok przed końcem kontraktu.

81a6d2b2-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Cztery kółka
Newsletter na temat rynku motoryzacyjnego: premiery, nowości, branżowe ciekawostki.
ZAPISZ MNIE
Cztery kółka
autor: Łukasz Ostruszka
Wysyłany co dwa tygodnie
Łukasz Ostruszka
Newsletter na temat rynku motoryzacyjnego: premiery, nowości, branżowe ciekawostki.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu