Szefowie GE tracą służbowe auta

opublikowano: 06-10-2017, 07:24
aktualizacja: 06-10-2017, 07:25

General Electric najpierw zabrał menedżerom wysokiego szczebla odrzutowce. Teraz zdecydowano o zabraniu im służbowych aut. Wszystko w związku z polityką oszczędności.

- GE likwiduje służbowe auta dla wyższych rangą menedżerów – poinformowały służby prasowe amerykańskiego koncernu.

Zobacz więcej

General Electric (GE)

fot. Bloomberg

Kilka tygodni temu spółka informowała, że rezygnuje z floty firmowych odrzutowców. Wszystko to ma przyczynić się do wygenerowania planowanej redukcji kosztów o 2 mld USD do końca 2018 roku. Są one niezbędne do poprawienia wyników GE, który niegdyś był ikoną amerykańskiego przemysłu. Obecnie już nie jest. To najgorzej notowany w tym roku blue chip ze średniej Dow Jones. W czwartek indeks osiągnął po raz kolejny w tym roku rekordową wartość, tymczasem akcje GE staniały od początku 2017 roku o 22 proc.

Nie wiadomo jak dużo GE zaoszczędzi na uziemieniu floty firmowych odrzutowców. Nie wiadomo także, ile da zabranie menedżerom służbowych aut. Z raportów wynika, że w 2016 roku sześciu topowych menedżerów dostało od firmy ponad 1,2 mln USD w różnych świadczeniach, od aut służbowych, po pokrycie kosztów alarmów w domach, czy kosztów badań lekarskich. Wiadomo także, że w ubiegłym roku wykorzystanie przez nich samolotów firmowych do celów osobistych kosztowało 332.850 USD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, money.cnn.com

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Szefowie GE tracą służbowe auta