Szkoła dla trzech gmin

opublikowano: 10-06-2018, 22:00

850 uczniów z trzech pomorskich gmin od września będzie uczyć się w Metropolitalnej Szkole Podstawowej w Kowalach.

Gdańsk oraz gminy Kolbudy i Pruszcz Gdański, zrzeszone w stowarzyszeniu Gdański Obszar Metropolitalny (GOM), w kwietniu 2017 r. rozpoczęły budowę Metropolitalnej Szkoły Podstawowej, która kosztowała 35,5 mln zł. Na działce o powierzchni blisko 1,6 ha w Kowalach na terenie gminy Kolbudy powstały dwa trzykondygnacyjne budynki. W pierwszym są 22 sale dydaktyczne, świetlica i pomieszczenia przedszkolne oraz biblioteka z czytelnią, która będzie dostępna również dla mieszkańców dzielnicy. Drugi obiekt to sala gimnastyczna z aulą widowiskowo-konferencyjną oraz stołówką z kuchnią. Placówka może pomieścić nawet 850 uczniów na jednej zmianie. Zakończona w kwietniu rekrutacja cieszyła się największym powodzeniem wśród uczniów klas pierwszych (170 wniosków) i czwartych (150 wniosków).

Pierwotny projekt, w ramach kompleksu obiektów, zakładał również budowę przedszkola dla 125 dzieci. Ze względu na reformę systemu szkolnictwa gmina zdecydowała się na utworzenie samodzielnej placówki przy ul. Kolorowej. Do września 2018 r., kiedy ma nastąpić jej otwarcie, zostanie ona wyposażona w sprzęt komputerowy i multimedialny oraz pomoce dydaktyczne. Kowale zapowiadają również otwarcie modułowego przedszkola przy Lawendowym Wzgórzu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Patrycja Łuszczyk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy