Szopienice bez decyzji

GRA
opublikowano: 27-05-2008, 00:00

Wczorajsze walne Szopienic, spółki zależnej Hutmenu, znów nie zajęło się zmianami kapitałowymi. Temat powróci w czerwcu.

Wczorajsze walne Szopienic, spółki zależnej Hutmenu, znów nie zajęło się zmianami kapitałowymi. Temat powróci w czerwcu.

Wznowione wczoraj walne Huty Metali Nieżelaznych Szopienice, spółki zależnej giełdowego Hutmenu z grupy Impexmetalu, nie zajęło się zmianami kapitałowymi w firmie.

— Uchwały dotyczące obniżenia i podwyższenia kapitału zakładowego zostały zdjęte z porządku obrad. Czekamy na zakończenie badania sprawozdania finansowego przez biegłego — mówi Marcin Guryniuk, dyrektor ds. nadzoru właścicielskiego w Impexmetalu.

Operacje kapitałowe mają umożliwić hucie pokrycie sporej straty netto za zeszły rok (86 mln zł), wynikającej z gry na kontraktach terminowych na londyńskiej giełdzie metali.

— Wrócimy do tych kwestii na zwyczajnym walnym 19 czerwca — dodaje dyrektor.

Wczoraj doszło jedynie do zmian w radzie nadzorczej huty. Wymieniono przedstawiciela grupy Impexmetalu.

Szopienice borykają się z problemami związanymi z nierentowną produkcją wyrobów miedzianych. Impexmetal zapowiadał, że jeśli zarząd nie wyprowadzi firmy na prostą do końca roku, rozważone będzie zamknięcie produkcji.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: GRA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu