Szpital w Rawie do dzierżawy

MAR
opublikowano: 11-08-2010, 00:00

Zarząd powiatu rawskiego chce wydzierżawić szpital i przychodnię. W zamian za czynsz i inwestycje.

Zarząd powiatu rawskiego chce wydzierżawić szpital i przychodnię. W zamian za czynsz i inwestycje.

Władze powiatu rawskiego chcą na 30 lat wydzierżawić budynki Szpitala św. Ducha i rejonowej przychodni zdrowia. Stawiają jednak warunki — minimum 67,1 tys. zł miesięcznego czynszu, modernizacja istniejących obiektów a w trzy lata — budowa nowego pawilonu. Koszt inwestycji? Józef Matysiak, starosta rawski, szacuje, że na wstępie inwestor musi liczyć się z wydatkami rzędu 30 mln zł.

— Szpital dysponuje obecnie 180 łóżkami, ale nie ma szpitalnego oddziału ratunkowego (SOR) z prawdziwego zdarzenia — podkreśla Józef Matysiak.

Oprócz SOR w szpitalu ma również powstać oddział opieki długoterminowej.

— Chcemy, by nowy dzierżawca kontynuował i dalej rozwijał usługi świadczone w obu placówkach. Obecnie kontrakt NFZ Szpitala św. Ducha opiewa na około 21 mln rocznie — dodaje Urszula Przerwa, dyrektor wydziału zdrowia i polityki społecznej w starostwie powiatowym.

Szpital nie jest jednak czysty jak łza. Po restrukturyzacji przeprowadzonej w 2005 r. obecnie zobowiązania placówki sięgają 16 mln zł.

— Szpital będzie mógł jednak skorzystać z 6 mln zł dofinansowania w ramach rządowego planu B. Wszystkie dokumenty i biznesplan są już przygotowane. Pozostaje nam wyłonienie operatora — zapewnia Józef Matysiak.

Zarząd powiatu czeka na oferty od potencjalnych dzierżawców do 10 września. Przetarg odbędzie się 5 dni później. Kryteriami są: stawka czynszu i koncepcja funkcjonowania nowego podmiotu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MAR

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Szpital w Rawie do dzierżawy