Szwedzka precyzja, polska przedsiębiorczość

PARTNEREM PUBLIKACJI JEST TLC
opublikowano: 18-12-2022, 20:00
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Rok 2022 zapisał się w historii TLC jako przełomowy. W maju Gazela z Gorlic uruchomiła drugi zakład produkcyjny – Ocynkownię ogniową & Packing Center. Nowoczesny obiekt przystosowany jest do konstrukcji wielkogabarytowych.

To niejedyny projekt, na który w ostatnim czasie porwała się firma z województwa małopolskiego. W ramach Polskiej Strefy Inwestycji prowadzi rozbudowę zakładu produkcyjnego. Powiększenie hali ma wpłynąć na wzrost konkurencyjności przedsiębiorstwa i znaczne zwiększenie mocy produkcyjnych.

Z GORLIC W ŚWIAT: Na realizacje spółki można się natknąć w najdalszych zakątkach globu. Przykładem jest 11 zbiorników na celulozę, które stoją w jednym z największych portów na świecie, w Urugwaju. Wykonała je będąca częścią Grupy TLC spółka Nordweld. Każdy zasobnik zaopatrzono w schody i platformy, które do Montevideo przybyły prosto z Gorlic. Wraz z 250 tonami sprzętu pojechało tam 16 spawaczy. [FOT. ARC]
Z GORLIC W ŚWIAT: Na realizacje spółki można się natknąć w najdalszych zakątkach globu. Przykładem jest 11 zbiorników na celulozę, które stoją w jednym z największych portów na świecie, w Urugwaju. Wykonała je będąca częścią Grupy TLC spółka Nordweld. Każdy zasobnik zaopatrzono w schody i platformy, które do Montevideo przybyły prosto z Gorlic. Wraz z 250 tonami sprzętu pojechało tam 16 spawaczy. [FOT. ARC]

Międzynarodowe partnerstwo

Polsko-szwedzki koncern zatrudnia ponad 400 wysoko wykwalifikowanych specjalistów.

— Oferujemy kompleksowe rozwiązania w dziedzinie projektowania, produkcji i montowania swoich wyrobów, które cieszą się dużym zainteresowaniem w Europie i na świecie. Działamy poprzez sieć dystrybucji, która została rozlokowana w najwięk-szych miasta Polski, ale także w Szwecji, Niemczech i Wielkiej Brytanii — mówi Jacek Czech, który wraz z Thomasem Lingefeltem założył TLC i odpowiada za development całejGrupy.

TLC Rental – wynajem i sprzedaż

Na początku TLC wytwarzało ogrodzenia tymczasowe do zabezpieczenia wielkich obiektów, takich jak stadiony na Euro 2012. Dzisiaj TLC Rental (Spółka z Grupy TLC) to wyspecjalizowana wypożyczalnia mobilnych systemów zabezpieczeń budowlanych. Oferuje kompleksową obsługę w zakresie wynajmu: ogrodzeń, schodów mobilnych, zabezpieczeń krawędzi, podestów rozładunkowych oraz toalet tymczasowych. Sieć dystrybucji spółki rozlokowana została w największych miastach Polski: Warszawie, Krakowie, Katowicach, Szczecinie, Rzeszo-wie, Wrocławiu, Toruniu, Poznaniu i Gdańsku. Kadra spółki zrzesza specjalistów z wieloletnim doświadczeniem, dlatego TLC Rental obsługuje blisko 3 tys. największych inwestycji w kraju i współpracuje z czołowymi firmami sektora budowlanego.

Schody modułowe Asta

Jednym z dynamicznie rozwijających się produktów Grupy są schody Asta przeznaczone do samodzielnego montażu. Schody cechuje krótki czas realizacji, łatwa dostępność, szeroki wybór konfiguracji oraz prosty montaż. Sprzedaż schodów Asta odbywa się poprzez intensywnie rozbudowującą się sieć punktów dystrybucyjnych zlokalizowanych w kraju i za granicą w największych sklepach i marketach budowlanych.

Na podbój świata

W ciągu 16 lat działalności TLC zbudowało wokół siebie grupę podmiotów zależnych, odpowiedzialnych za promocję i dystrybucję produkowanego asortymentu:

Inter TLC AB Szwecja, Inter TLC GmbH Niemcy, Inter TLC LTD Wielka Brytania – dystrybucja mobilnych systemów zabezpieczeń budowlanych oraz dystrybucja i montaż schodów i platform przemysłowych

TLC Rental – wynajem i sprzedaż ogrodzeń, schodów mobilnych, zabezpieczeń krawędzi, podestów rozładunkowych oraz toalet tymczasowych

Nordweld Tank Building System – innowacyjny system do budowy zbiorników wielkogabarytowych

MebloRent – wynajem mebli biurowych i socjalnych

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.