Szybka wysyłka, szybki sukces

opublikowano: 06-10-2014, 00:00

Zaczynali bez samochodu i lokalu, dziś realizują ekspresowe zamówienia dla klientów z całej Polski

PODKARPACKIE — GMTO

Firma Handlowa GMTO powstała w 2012 r. Początkowo starała się ją prowadzić samodzielnie Joanna Wapińska. Mąż pomagał jej tylko w weekendy, ponieważ w tygodniu pracował poza rodzinnym Rzeszowem.

— Żona zaczynała działalność w domu, nie miała samochodu, żeby przewozić towary, ponieważ pojazd był potrzebny mnie. W końcu w marcu 2013 r. zrezygnowałem z pracy i postanowiłem skupić się na naszej firmie — mówi Bartłomiej Wapiński, mąż właścicielki GMTO. Państwo Wapińscy wynajęli garaż na swoje towary w budynku sąsiadującym z ich domem. Jednak nie wystarczyło im to na długo.

— Działalność się rozwijała, więc trzeba było wynająć lokal z magazynem, żeby powiększać asortyment, a co za tym idzie, sprzedaż i zyski — komentuje Bartłomiej Wapiński.

Od tamtego czasu prowadzą przez Allegro sprzedaż najróżniejszych dóbr w całej Polsce. Wysyłki realizowane są codziennie, dzięki usługom firm kurierskich i Poczty Polskiej. Osoby, które nie mają konta na Allegro, mogą również dokonać zakupów w ich rzeszowskiej siedzibie.

GMTO jest marką, którą klienci cenią m.in. za ekspresowe wysyłki w 24 h, dowody zakupu, wystawianie faktur VAT oraz dobrze działający system gwarancyjny. Przedsiębiorcze małżeństwo na razie wciąż pracuje w duecie, jednak w najbliższym czasie planuje zatrudnienie osoby, która pomoże im w magazynie i drugiej, która zajmie się obsługą biura.

— To jednak znów będzie się wiązało z przeprowadzką do większego lokalu — uważa Bartłomiej Wapiński.

Raz lepiej, raz gorzej. Od czerwca 2013 r. znacznie powiększyliśmy asortyment i sprzedaż, wzrosły też zyski. Oczywiście wciąż zdarzają się lepsze i gorsze miesiące — mówią Joanna i Bartłomiej Wapińscy.

Kolejnym krokiem w rozwoju firmy będzie otwarcie własnego sklepu internetowego. — Będziemy się starać o dofinansowanie z Unii Europejskiej, gdyż profesjonalny sklep wymaga ogromnych nakładów finansowych — twierdzi Bartłomiej Wapiński. Ponadto państwo Wapińscy planują wciąż poszerzać swój asortyment i zwiększać sprzedaż, a dzięki temu stworzyć również więcej miejsc pracy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane