Szykuje się najlepszy grudzień od 1991 roku

ŁO, Bloomberg
opublikowano: 29-12-2010, 22:29

Wskaźniki indeksów na Wall Street rosną, choć przy małych obrotach. Inwestorzy przesypiają końcówkę roku.

Śnieżyce, które od początku tygodnia paraliżowały Nowy Jork już ustąpiły. Odwilż nie oznacza, że inwestorzy nagle rzucili się do wymiany akcji. Wall Street mimo małego wolumenu obrotów pnie się jednak w górę.

Indeks S&P 500 zmierza w kierunku najlepszego grudnia od prawie dwóch dekad. Indeks zyskał w tym miesiącu prawie 6,7 proc. Takiego wyniku nie było od 1991 roku. Głównym powodem są dobre oczekiwania inwestorów względem wyników gospodarki w przyszłym roku. 

Dow Jones rósł o 0,2 proc. do 11598,96 pkt., indeks S&P 500 0,18 proc., do 1260,82 pkt., a  Nasdaq też 0,18 proc. do 2667,58.

Zwyżkowały też akcje McDonald’s i Walt Disney, papiery każdej ze spółek po 1 proc. Spadały natomiast kursy Goldman Sachs i Morgan Stanley po tym, jak analityk Mike Mayo z Credit Agricole Securities USA zredukował szacunki zysków obu spółek.

Notowania BJ’s Wholesale Club podskoczyły aż o 6,4 proc. po informacji o możliwym przejęciu sieci hurtowni przez Leonard Green & Partners. W grę wchodzi nawet wrogie przejęcie, jeśli akcjonariusze sieci nie zgodzą się na proponowane warunki.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ŁO, Bloomberg

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane