Tak będzie wyglądać Mieszkanie+ w Wałbrzychu

AR
opublikowano: 05-06-2017, 17:01
aktualizacja: 08-06-2017, 14:20

Dolnośląskie miasto podpisało pierwszą w swoim regionie umowę inwestycyjną w ramach pilotażu rządowego programu mieszkaniowego. Są już projekty bloków, które mają powstać.

215 lokali na wynajem z opcją dojścia własności powstanie w Wałbrzychu. Ich budowę sfinansuje BGK Nieruchomości w ramach pilotażu rządowego programu Mieszkanie Plus. 5 czerwca spółka podpisała umowę inwestycyjną, pierwszą na Dolnym Śląsku, z prezydentem miasta.

Mieszkania powstaną przy ulicy Husarskiej położonej na wałbrzyskim Podzamczu - w najmłodszej, zamieszkałej przez blisko 30 tysięcy ludzi dzielnicy miasta. Na działce o powierzchni około 1,5 ha. zostanie wybudowanych pięć sześcio- i siedmiokondygnacyjnych budynków wyposażonych w windy. Do dyspozycji przyszłych najemców będą oddane 157 zewnętrzne miejsca postojowe.

Wałbrzych jest jednym z siedmiu miast na Dolnym Śląsku, obok Wrocławia, Świdnicy, Oławy, Bielawy, Jawora i Głogowa, które zawarły porozumienia z BGK Nieruchomości, ale pierwszą na Dolnym Śląsku gminą, która podpisała warunkową umowę inwestycyjną. Wcześniej samorząd podpisał z BGK Nieruchomości list intencyjny. Szczegółowe analizy gruntów zgłoszonych do programu trwały od  października  ubiegłego roku.

- Wałbrzych jest najlepszym przykładem miasta, które przeszło ogromną przemianę. Po traumie lat 90-tych wynikającej z zamknięcia kopalń, upadku przemysłu i ogromnego bezrobocia miasto wchodzi na ścieżkę rozwoju – podkreślił Bartłomiej Pawlak, członek zarządu BGK Nieruchomości.

Obecnie w Wałbrzychu na lokale z zasobu gminy czeka przeszło 3 tysiące rodzin. Rządowy program zakłada budowę tanich mieszkań na wynajem z opcją dojścia do własności. Mają one powstawać na nieużywanych dziś gruntach Skarbu Państwa i jego spółek, samorządów oraz inwestorów prywatnych. BGK Nieruchomości, spółka odpowiedzialna na pilotaż programu, dysponuje obecnie potencjałem budowy około 20 tys. mieszkań w ponad 70 miastach w całej Polsce.

 


 


 
 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AR

Polecane