Czytasz dzięki

Tak tworzy się ekstraklasa

TOMASZ MISIAK, prezydent Rady Nadzorczej Work Service’u; KOMENTARZ PARTNERA STRATEGICZNEGO GIEŁDOWEJ SPÓŁKI ROKU
opublikowano: 20-03-2017, 22:00

Warszawska giełda to serce krwiobiegu polskiej gospodarki. Jej kondycja, wyniki spółek i poziom inwestycji świadczą nie tylko o zainteresowaniu naszym rynkiem kapitałowym, ale również pokazują trendy na szerokim rynku.

Panująca w ostatnich miesiącach hossa i poprawiające się obroty są sygnałem, że dobre dane makroekonomiczne są dostrzegane przez inwestorów krajowych i zagranicznych. Perspektywy na 2017 r. są optymistyczne — czekamy na ożywienie w inwestycjach, poprawiają się konsumpcja indywidualna i mamy kolejne rekordy na rynku pracy. Z ostatnich badań Work Service’u wynika, że 32 proc. firm zapowiada rekrutacje w najbliższym kwartale. Ponad połowa z nich chce podnieść poziom zatrudnienia, co stanowi sygnał o nowych zamówieniach w firmach, a także pokazuje rozwój rodzimych pracodawców.

Należy jednak pamiętać, że GPW to również miejsce, gdzie od lat tworzy się ekstraklasa polskich firm.

Myślę tu w szczególności o prywatnych firmach, które poprzez zwiększenie transparentności i możliwość zdobycia kapitału na inwestycje dynamicznie się rozwijają. Roli spółek giełdowych nie sposób przecenić. To one dzięki jakości i najwyższym standardom prowadzenia biznesu stają się naturalnymi, a nie tylko tytularnymi, czempionami polskiego biznesu.

Perspektywy na 2017 r. są optymistyczne — czekamy na ożywienie w inwestycjach, poprawiają się konsumpcja indywidualna i mamy kolejne rekordy na rynku pracy.

Jak pokazują ostatnie edycje rankingu Giełdowa Spółka Roku, zarówno analitycy, jak i inwestorzy zaczynają doceniać elitę polskiego parkietu na bazie dwóch głównych wyróżników wzrostowych. Pierwszym z nich jest ekspansja zagraniczna i poszerzanie działalności międzynarodowej. Przykłady takich spółek jak Kruk czy Wielton pokazują, że wejście na nowe rynki jest bodźcem do dynamicznego rozwoju i rozszerzenia bazy potencjalnych klientów. Innym przekładem jest CD Projekt, który zbudował ogromną rozpoznawalność międzynarodową, a przy tym stał się polskim symbolem opierania rozwoju na innowacjach. To właśnie stawianie na nowe technologie przy zaangażowaniu rodzimego kapitału ludzkiego staje się coraz wyraźniejszą przewagą konkurencyjną naszych firm.

Obie te drogi obiera również Work Service, który już w 2015 r. osiągnął pozycję regionalnego lidera segmentu HR w regionie Europy Środkowo-Wschodniej.

Wejście na nowe rynki pozwoliło nam na poszerzenie nie tylko skali działalności, ale również na zdobycie know-how i rozwoju w różnorodnych specjalizacjach. Jednak równie istotne staje się wykorzystanie w naszym obszarze biznesowym innowacyjnych narzędzi. Technologie mobilne i internetowe wdzierają się w obszary rekrutacji. Dlatego też stawiamy na rozwój własnych rozwiązań mobilnych, a także budowanie narzędzi on-line. Dzięki tym działaniom będziemy budować naszą przewagę konkurencyjną opartą na dostępności do kandydatów. W dobie rynku pracownika to właśnie możliwość pozyskania odpowiednich kadr stanowi kluczowy zasób w naszej branży.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: TOMASZ MISIAK, prezydent Rady Nadzorczej Work Service’u; KOMENTARZ PARTNERA STRATEGICZNEGO GIEŁDOWEJ SPÓŁKI ROKU

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu