Tanie i ciekawe do kupienia w Polsce

Na podstawie raportu firmy Emmerson
opublikowano: 06-03-2012, 14:32

Ze względu na niepewną sytuację gospodarczą Polacy często decydują się przekładać decyzję o zakupie mieszkania lub domu na później.

Głównym czynnikiem, który może zachęcić do kupna nieruchomości jest przede wszystkim przystępna cena. Poniżej przedstawiono kilka wybranych tanich nieruchomości mieszkaniowych z największych miast w Polsce, które mogą stanowić atrakcyjną ofertę dla osób poszukujących okazji cenowych.

Warszawa

W stolicy ciekawą ofertę może stanowić mieszkanie o powierzchni 72 mkw. położone na przedostatnim piętrze 12- piętrowego bloku na Gocławiu. Właścicielem tego  lokalu składającego się z trzech pokoi i co ważne po remoncie można zostać już za 5 817 zł/mkw.

Dla zwolenników mieszkania pod miastem dobrym pomysłem może być zakup domu jednorodzinnego w miejscowości Zalesie Górne. Oferta ta obejmuje sprzedaż dwu piętrowego, wolnostojącego budynku o metrażu 280 mkw. wraz z przynależnym ogródkiem. Budynek ten zlokalizowany w odległości około 20 km od Warszawy jest do kupienia za mniej niż 2,9 tys. zł/mkw. Warto dodać, że cena całkowita wynosząca 799 tys. zł jest do negocjacji.

Kraków
W Krakowie przede wszystkim dla młodych osób poszukujących mieszkania, które posiadają ograniczone możliwości finansowe dobrym rozwiązaniem może być 32- metrowe mieszkanie, składające się z dwóch pokoi. Za taki lokal mieszkalny na parterze w 7- piętrowym bloku na Mistrzejowicach trzeba zapłacić 160 tys. zł.

Kupujący dysponujący trochę większą kwotą mogą zdecydować się na mieszkanie o większym metrażu. Aby zostać właścicielem 3-pokojowego lokalu mieszkalnego o powierzchni 65 mkw., położonego na parterze 4- piętrowego bloku na Czyżynach trzeba wyłożyć 344 tys. zł.

Wrocław
Dla osób poszukujących mieszkania z segmentu popularnego w przystępnej cenie dobrym pomysłem może być zakup 3-pokojowego mieszkania na Krzykach. Znajdujący się na przedostatnim piętrze 11- piętrowego budynku lokal o metrażu 71 mkw. jest do wzięcia za 350 tys. zł.

Za przykład domu jednorodzinnego w dobrej cenie może niewątpliwie służyć parterowy  budynek we wsi Zachowice w rejonie Kątów Wrocławskich, dom o powierzchni 140 mkw. jest do nabycia już za 300 tys. zł, co przekłada się na niecałe 2 150 zł/mkw.

Poznań

Jedną z najatrakcyjniejszych tanich ofert w Poznaniu jest mieszkanie na szóstym piętrze 10-kondygnacyjnego wieżowca na osiedlu Kopernika na Grunwaldzie. W tym wypadku 2- pokojowy lokal mieszkalny o powierzchni niecałych 50 mkw. został wyceniony na 220 tys. zł.

Z kolei osoby zainteresowane domem jednorodzinnym powinny sprawdzić ofertę  sprzedaży segmentu w szeregowcu z 1990 r. Za 3 arową działkę ze starodrzewem oraz dom o powierzchni użytkowej wynoszącej 150 mkw. w rejonie Rataje - Żegrze trzeba w sumie zapłacić 590 tys. zł.

Trójmiasto
W Gdańsku jedną z tańszych a zarazem ciekawszych ofert stanowi mieszkanie przy ulicy Diamentowej. Lokal o powierzchni 45 mkw. usytuowany na drugim piętrze w 4- kondygnacyjnym bloku czeka na kupca skłonnego zapłacić 205 tys. zł.

Z kolei dla osób poszukujących większego metrażu, ale również w dobrej cenie ciekawą propozycją może być 3- pokojowy, dwupoziomowy lokal mieszkalny o powierzchni 117 mkw. Cena tej nieruchomości zlokalizowanej również w Gdańsku, przy ulicy Storczykowej została ustalona na 395 tys. zł, co daje niecałe 3,4 tys. zł za jeden mkw.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Na podstawie raportu firmy Emmerson

Polecane