Tankowce z dieslem płyną do Dębogórza

PJ
opublikowano: 14-11-2006, 00:00

Dziś sejmowa Komisja Gospodarki postara się znaleźć odpowiedź na kluczowe dla polskiego rynku paliw pytania. Najbardziej palące dotyczy niedoboru oleju napędowego, czyli diesla. Nie dziwi więc, że krajowi operatorzy chcą przedstawić się posłom z jak najlepszej strony. Tak jest na przykład z Ogólnopolskim Operatorem Paliw Płynnych. Wczoraj państwowa spółka poinformowała o działaniach mających poprawić sytuację na rynku diesla. Jednym z nich jest wzrost możliwości przeładunkowych i magazynowych nadmorskiego terminalu w Dębogórzu. Spółka chwali się, że przeznaczyła na ten cel 12 mln zł, wprowadziła 24-godzinny dzień pracy, a 50 tys. m sześc. zbiorników na benzynę przeznaczyła pod magazynowanie oleju napędowego. Podpisano również wiele umów, dzięki którym możliwe stało się dostarczanie oleju napędowego drogą morską. We wrześniu Dębogórze obsłużyło jeden tankowiec, który dostarczył 8 tys. m sześc. oleju. W październiku baza przyjęła już osiem zbiornikowców z 93 tys. m sześc.

— Na listopad zaplanowano przyjęcie 10 tankowców i przeładunek 100 tys. m sześc., a na grudzień 12 zbiornikowców ze 120 tys. m sześc. diesla — informuje spółka.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PJ

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Tankowce z dieslem płyną do Dębogórza