Targi Kielce otwierają nowoczesną halę za 35 mln zł

DI, PAP
04-08-2010, 14:00

35 mln zł kosztowała budowa nowoczesnej hali Targów Kielce, która zostanie oddana do użytku 12 sierpnia. Powierzchnia hali wraz z antresolą wynosi 6,7 tys. m kw. Pawilon służyć ma nie tylko celom targowym, ale także przedsięwzięciom kulturalnym.

Według informacji przekazanych przez Joannę Massalską z Targów Kielce, jest to najnowocześniejsza hala wystawiennicza w Polsce. Pawilon ma futurystyczny kształt, zbudowano go z betonu, stali i tzw. bezpiecznego szkła, które w razie rozbicia nie grozi okaleczeniem.

Wysoka na 16,5 m hala ma samoodśnieżający dach i jest wyposażona w system przeciwpożarowy i monitorowania zdarzeń zagrażających bezpieczeństwu. Posadzka umożliwia ruch ciężkich pojazdów i sprzętu, jest zbrojona stalowymi siatkami.

Na antresolę prowadzą schody ruchome oraz system wind - m.in. winda panoramiczna do przewożenia osób niepełnosprawnych, oraz towarowa, przeznaczona do transportu produktów dla bazy gastronomicznej. Pawilon jest klimatyzowany i zaopatrzony w pokój lekarski.

Wewnątrz znajdują się sale konferencyjne i restauracja. Konstrukcja bezsłupowa gwarantuje możliwość organizowania nie tylko targów i wystaw, ale także koncertów, innych wydarzeń artystycznych oraz kongresów. Otwarcie hali uświetni spektakl taneczno-muzyczny Kieleckiego Teatru Tańca "Chopin do 4", który zarejestruje Telewizja Polska.

Budowa hali trwała niespełna rok. Generalnym wykonawcą był Polimex Mostostal.

Pod koniec sierpnia oddana zostanie także druga hala, która jest ulepszoną rekonstrukcją hali, w której w ubiegłym roku wybuchł pożar. Pawilon zaopatrzony będzie w najnowocześniejszy system przeciwpożarowy. Nowa hala będzie mieć ponad 4,4 tys. m kw, a jej wnętrze będzie znacznie nowocześniejsze niż poprzednio.

Prace budowlane prowadzone są w ramach projektu "Modernizacja i rozbudowa infrastruktury Targów Kielce jako Międzynarodowego Ośrodka Wystawienniczo-Kongresowego" w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej 2007-2013. Cały projekt ma wartość prawie 167 mln zł

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / Targi Kielce otwierają nowoczesną halę za 35 mln zł