Tax Care ułatwi pracę kierowcom

opublikowano: 06-03-2017, 22:00

Księgowość Firma chce dotrzeć do mikrobiznesu, tworząc aplikacje dla przedsiębiorców współpracujących z innymi spółkami. Na pierwszy ogień poszedł Uber

Kierowcy Ubera to osoby prowadzące jednoosobowe działalności gospodarcze. Po każdym przejeździe platforma wystawia w ich imieniu fakturę, którą muszą rozliczyć. Wielu z nich miesięcznie realizuje kilkaset przejazdów.

Koszty księgowości w biurach rachunkowych zależą od liczby dokumentów, a kierowcy Ubera wystawiają miesięcznie nawet kilkaset faktur. Nie stać ich na taką księgowość. Stworzyliśmy specjalnie dla nich aplikację, która ograniczy te wydatki — mówi Adam Głos, prezes Tax Care.
Zobacz więcej

ZAPŁACĄ MNIEJ:

Koszty księgowości w biurach rachunkowych zależą od liczby dokumentów, a kierowcy Ubera wystawiają miesięcznie nawet kilkaset faktur. Nie stać ich na taką księgowość. Stworzyliśmy specjalnie dla nich aplikację, która ograniczy te wydatki — mówi Adam Głos, prezes Tax Care. [FOT. ARC]

Problem w tym, że, zgodnie z regulacjami, każda faktura powinna być zaksięgowana oddzielnie, a na rynku usług rachunkowych dla firm rozliczających się według uproszczonych zasad standardowo ustala się ceny na podstawie liczby dokumentów. To oznacza koszty księgowości rzędu nawet kilkuset złotych miesięcznie. Dla jednoosobowego przedsiębiorstwa — ogromne.

Z aplikacją sprawniej

Aplikacja, którą Tax Care stworzył dla Ubera, ma rozwiązać ten problem. — Ponieważ faktury mają jednolity format, możliwe było stworzenie narzędzia, które w sposób automatyczny pobiera dane z każdego wystawionego przez kierowcę dokumentu, a następnie księguje go jako odrębną pozycję — tłumaczy Adam Głos, prezes Tax Care. Dzięki temu ma być sprawniej i taniej.

— Zautomatyzowanie tego procesu sprawia, że nie musimy pobierać opłaty za księgowanie wystawianych przez kierowców faktur, a cena księgowości zależy wyłącznie od liczby ich dokumentów kosztowych, np. faktur za paliwo — dodaje Adam Głos. Np. przedsiębiorca, który ma do rozliczenia do 10 faktur kosztowych, zapłaci 75 zł przez pierwszych sześć miesięcy, a potem 129 zł. Jeżeli będzie miał do rozliczenia do 30 dokumentów kosztowych, cena wyniesie odpowiednio 99 zł i 179 zł. Każdy dokument, który przekroczy limit, to dodatkowy koszt rzędu kilku złotych.

— Jesteśmy przekonani, że większość kierowców skorzysta z tego ułatwienia, tym bardziej że właściwie nie mają alternatywy. Mogą zlecać księgowanie każdej faktury oddzielnie w biurach rachunkowych albo dzięki naszej aplikacji robić to wygodnie i taniej — tłumaczy Adam Głos.

A często mają do czynienia z setkami faktur. — Niektórzy kierowcy realizują kilka przejazdów w miesiącu, ale są i tacy, którzy wystawiają nawet 400 faktur — mówi Kacper Winiarczyk, dyrektor generalny Ubera w Polsce. Kierowcy, którzy korzystają już z aplikacji Tax Care zintegrowanej z platformą Uber, wystawiają od 100 do 600 faktur. Ich zainteresowanie rozwiązaniem firmy księgowej należącej do grupy Idea Banku jest widoczne.

— Z aplikacji Tax Care korzysta już kilkudziesięciu partnerów i na spotkaniach informacyjnych widzimy duże zainteresowanie kierowców zainteresowanych współpracą — twierdzi Kacper Winiarczyk.

Obiecują pakiet korzyści

Uber współpracuje dzisiaj z kilkoma tysiącami kierowców w Polsce. To dobry kąsek dla Tax Care, który ma w swoim portfelu 21 tys. klientów, a do końca 2020 roku chce ich mieć minimum 70 tys. Ale nie tylko Tax Care na tym skorzysta. Kierowcy Ubera używający nowej aplikacji Tax Care zyskają dostęp do systemu księgowego zintegrowanego z bankowością Idea Cloud.

— Nie ukrywamy, że dzięki nowej aplikacji liczymy na zdobycie klientów w wielu obszarach, nie tylko księgowości. Idea Cloud za pomocą jednego logowania daje dostęp do usług księgowych i bankowych, a wiele z nich doskonale wpisuje się w potrzeby kierowców Ubera — na przykład leasing na kilometry, czyli Happy Miles, w którym rata leasingowa zależy od liczby przejechanych kilometrów — tłumaczy Adam Głos. Jego zdaniem, korzystanie z aplikacji stworzonej dla Ubera nie wiąże się z koniecznością posiadania konta w Idea Banku. — Ale nasze doświadczenie pokazuje, że 80 proc. klientów korzystających z naszej księgowości decyduje sie na założenie takiego konta — przyznaje Adam Głos.

Nowych klientów ma przekonać i zatrzymać w grupie Idea Banku również fakt, że zyskają bezpłatny dostęp do różnego rodzaju porad dotyczących zakładania własnej działalności, wyboru odpowiedniej formy opodatkowania i najbardziej optymalnego rozliczenia. Profity z tych szkoleń będzie jednak czerpać także grupa Idea Banku.

— Jeżeli decyzja o założeniu własnej działalności jest dobrze przemyślana, również od strony formalnej, są większe szanse na to, że firma będzie się rozwijała, na czym my też skorzystamy — tłumaczy Adam Głos.

Będą kolejne projekty

Współpraca z Uberem to część większego projektu Tax Care, który znalazł drogę dotarcia do mikrobiznesu dzięki tworzeniu aplikacji dla firm współpracujących z rzeszą małych przedsiębiorców.

— Mamy zaplecze technologiczne i kapitałowe, dzięki któremu możemy budować naszą przewagę konkurencyjną. Wszędzie tam, gdzie mamy do czynienia z przepływem danych czy dokumentów między różnymi podmiotami, jesteśmy w stanie ten proces usprawnić i uprościć — tłumaczy Adam Głos. Tax Care domyka już trzy projekty podobne do rozwiązania, które zostało wdrożone w Uberze. Na ujawnienie szczegółów jest jeszcze jednak za wcześnie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Sylwia Wedziuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu