Taylor Swift zmusiła Apple do płacenia muzykom

opublikowano: 22-06-2015, 09:46

Apple zmienił decyzję i postanowił płacić muzykom za trzymiesięczny okres próbny nowej usługi Apple Music.

Zobacz więcej

Taylor Swift

Bloomberg

Wszystko dzięki Taylor Swift, która niespełna dzień wcześniej politykę tantiem koncernu nazwała na portalu społecznościowym Tumblr: „szokującą, rozczarowującą i zupełnie niepasującą do tak historycznie postępowej i hojnej firmy”.

Eddy Cue z Apple poinformował na Twitterze, że firma zmieniła zdanie i  będzie płacić artystom wynagrodzenie nawet za próbny okres korzystania przez użytkowników z nowej usługi.

- Apple zapewnia, że artyści będą opłacani. Apple Music będzie płacił artystom za streaking , nawet za korzystanie przez klientów z usługi w okresie próbnym. Słyszymy cię @taylorswift13 – napisał na Twitterze.

W ubiegłym tygodniu Taylor Swift wycofała swój najnowszy album “1989” z Apple Music, ze względu na brak tantiem w okresie próbnym. Wcześniej piosenkarka usunęła swój album z konkurencyjnego serwisu streaminugującego muzykę, Spotify, twierdząc, że firma za Malo płaci artystom.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Łasica, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu