Tęczowe miliardy do wzięcia

DI, "DGP"
15-07-2010, 11:25

Na 35 mld euro rocznie wyceniana jest siła nabywcza gejów w Polsce. Polskie firmy jeszcze nie sięgają po te pieniądze. Robią podchody, ale anonimowo – czytamy w „Dzienniku Gazecie Prawnej”.

Wykształcony, bezdzietny, dbający o wygląd i wydający dużo na dobra luksusowe – taki jest polski gej. Z danych Międzynarodowej Izby Handlowej Gejów i Lesbijek, do których dotarł „DGP”, wynika, że homoseksualna społeczność w Polsce jest szacowana na 2,3-2,4 mln osób, a jej zdolność nabywcza to 35 mld euro rocznie.

Tymczasem polskie firmy nie sięgają po te pieniądze, a jeśli to robią, to anonimowo. „Na wieść o tym, czym jest wystawa Homo Erotica, stali sponsorzy Muzeum Narodowego zaczęli się wycofywać” – przypomina „DGP”.

Teraz dwie wielkie firmy wsparły finansowo organizację EuroPride w Warszawie, ale zastrzegły, że chcą pozostać anonimowe. Takich oporów przed zarabianiem nie mają spółki zachodnie. Przed trzema laty w Madrycie na podobnej imprezie miasto zarobiło 100 mln euro.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, "DGP"

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Po godzinach / Tęczowe miliardy do wzięcia