Ten Square Games poniósł straty w IV kwartale

opublikowano: 29-03-2023, 07:45
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Kurs producenta gier runął, bo przychody spadają, a zamiast zysków są straty.

Maciej Zużałek Ten Square Games
Maciej Zużałek Ten Square Games
materiały prasowe

Notowania Ten Square Games zareagowały spadkiem o kilkanaście procent na wyniki za IV kwartał 2022 r. Zakończył się on stratą netto w wysokości 7,3 mln zł. Tymczasem analitycy, ankietowani przez PAP, spodziewali się 19,6 mln zł zysku. To nie koniec złych wiesci, bo przychody producenta gier mobilnych spadły r/r o 11 proc. do 131,3 mln zł, a skorygowana EBITDA o 48 proc. do 35,3 mln zł.

W całym 2022 r. przychody obniżyły się o 15 proc. do 538,6 mln zł, skorygowana EBITDA o 42 proc. do 130,2 mln zł, a zysk netto o 63 proc. do 52,4 mln zł.

- Mimo że wynik EBITDA skorygowany o zdarzenia jednorazowe osiągnięty przez spółkę w IV kwartale 2022 r. był zbliżony do naszych oczekiwań opublikowanych w styczniu, to wydźwięk całości sprawozdania finansowego jest negatywny. W szczegółowych danych operacyjnych spółka wskazała na malejącą w porównaniu z poprzednim kwartałem liczbę graczy “Fishing Clash” (-12 proc.), a wstępne dane za I kwartał 2023 r. nie napawają optymizmem (przychody “Fishing Clash” są o 16 proc. niższe niż w IV kwartale 2022 r.) - komentuje Piotr Poniatowski, analityk mBanku.

Jak dodaje, dane wstępne za I kwartał 2023 r. pokazały również problemy z monetyzacją “Wings of Heroes”.

– Spółka rozwija nowe tytuły (przede wszystkim “Fishing Masters” i “Undead Clash”), jednak niepewność co do ich przyszłej monetyzacji (kiedy i w jakim stopniu) w połączeniu z pogarszającymi się danymi z dotychczasowego portfela gier powodują presję na wycenę - mówi Piotr Poniatowski.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane