Tepsa nadal króluje w firmach

KL
opublikowano: 16-02-2010, 13:50

Polskie firmy są zadowolone z operatorów telekomunikacyjnych. A "zasiedziałą" TP oceniają nawet lepiej niż Netię.

Telekomunikacja Polska (TP) dla klientów biznesowych nadal jest operatorem pierwszego wyboru — wynika z badania przeprowadzonego przez Urząd Komunikacji Elektronicznej. Wybierają ją aż trzy na cztery badane firmy. Z operatorów konkurencyjnych istotny udział w rynku ma tylko Netia — według raportu wynosi on 16,4 proc. Dialog ma tylko 2,6 proc.

Firmy są zadowolone z usług świadczonych przez operatorów — bardziej z TP niż z Netii. Aż siedmiu na dziesięciu badanych wystawia jej dobrą i bardzo dobrą ocenę (w wypadku Netii — sześciu na dziesięciu klientów).

TP jest też liderem w usługach dostępu do internetu dla firm. Z jej usług korzysta ponad połowa przedsiębiorstw. Na drugim miejscu jest Netia, a na trzecim — UPC. Dalsze trzy miejsca zajmują operatorzy komórkowi (na czele z Plusem). Najczęściej wykorzystywane łącza w Polsce mają 1-1,99 Mb/s. Korzysta z nich ponad jedna trzecia firm. Najczęściej o wyborze operatora internetu decyduje niska cena.

Zaskakujące są wyniki badania dotyczącego operatorów komórkowych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KL

Polecane