TF Silesia przygotowuje program zagospodarowania terenów Stoczni Szczecin

PAP
29-11-2010, 19:50

Program zagospodarowania kupionych w  zeszłym tygodniu terenów Stoczni Szczecin przygotowuje Towarzystwo Finansowe Silesia w Katowicach - poinformował w poniedziałek PAP zarząd spółki w  przesłanym komunikacie.

23 listopada Towarzystwo wylicytowało najważniejsze nieruchomości wchodzące w skład Stoczni Szczecińskiej Nowa.

"Obecnie przygotowywany jest program zagospodarowania terenów zakupionych w Szczecinie. Zostanie on oparty między innymi na działaniach związanych z poszukiwaniem partnerów do współpracy, celem aktywizacji gospodarczej terenu i tworzenia nowych miejsc pracy" - czytamy w komunikacie.

Podkreślono w nim również, że Towarzystwo Finansowe Silesia od lat specjalizuje się w rewitalizacji gospodarczej i zagospodarowywaniu obszarów poprzemysłowych, nie tylko w województwie śląskim.

Zarząd spółki podkreślił także, że decyzja o przystąpieniu towarzystwa do aukcji miała charakter biznesowy i jest obliczona na osiągnięcie korzyści w przyszłym okresie. Decydujące znaczenie miały tutaj głównie atrakcyjne ceny nieruchomości oraz ich korzystna lokalizacja.

We wtorek w Szczecinie odbyły się aukcje dotyczące sprzedaży tych części majątku stoczni Szczecin, które dotąd nie znalazły nabywców. Największą część majątku stoczni wylicytowało Towarzystwo Finansowe Silesia. Chodzi m.in. o pochylnię Wulkan - za ponad 28,2 mln zł, pochylnię Odra - za ponad 14,5 mln zł, malarnię - za ok. 6,5 mln zł, prefabrykację, czyli miejsce, w którym powstają konstrukcje stalowe - za ponad 21,5 mln zł i zespół operator, obejmujący elementy takie jak sieci - energetyczna i wodnokanalizacyjna - za ponad 10 mln zł.

Za części majątku stoczni Szczecin podczas wtorkowych aukcji uzyskano ok. 82,5 mln zł. Łączna wartość wystawionych do sprzedaży aktywów wynosiła ponad 100,4 mln zł. Zakup nieruchomości wchodzących w skład Stoczni Szczecińskiej Nowa ma być w całości sfinansowany ze środków własnych Towarzystwa Finansowego Silesia - informuje spółka.

Towarzystwo Finansowe Silesia jest spółką z ograniczoną odpowiedzialnością. Powstało w grudniu 2000 r. Misją spółki była restrukturyzacja hutnictwa. Udziałowcami TFS zostali wówczas i nadal pozostają Skarb Państwa i Agencja Rozwoju Przemysłu. Obecnie podstawą działalności spółki są specjalistyczne działania naprawcze i doradztwo na rzecz poprawy stanu zakładów w trudnej sytuacji. TFS ma m.in. wspomagać politykę gospodarczą państwa, angażując środki w podejmowane przedsięwzięcia restrukturyzacyjne, ale na zasadach komercyjnych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / TF Silesia przygotowuje program zagospodarowania terenów Stoczni Szczecin