TFI Skarbiec kusi mieszkaniami

Paulina Sztajnert
opublikowano: 03-09-2004, 00:00

Towarzystwo z grupy BRE Banku ma apetyt co najmniej na 50 mln zł. I już układa się z deweloperami, którym przekaże pieniądze.

Za dziesięć dni Skarbiec Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych zaczyna subskrypcję certyfikatów funduszu rynku nieruchomości. To druga próba stworzenia tego typu funduszu podjęta przez to towarzystwo. Jak zapewnia zarząd, tym razem będzie skuteczna. Towarzystwo wierzy, że uda się pozyskać od 50 do 300 mln zł w drodze emisji publicznej.

— Sądzimy, że jest to bardzo dobry czas dla rynku nieruchomości i inwestycji na nim. Ciągle mamy do czynienia z dużym popytem na rynku mieszkaniowym. Podaż natomiast jest ograniczona. Poza tym wysoka rentowność projektów mieszkaniowych sprawia, że fundusz będzie atrakcyjny dla inwestorów — zapewnia Jarosław Bauc, prezes Skarbiec TFI.

Fundusz zaplanowany jest na dziesięć lat. Istnieje jednak możliwość jego likwidacji po pierwszym, pięcioletnim, cyklu inwestycyjnym. Fundusz inwestować będzie w projekty mieszkaniowe w głównych miastach Polski. Wszystkie inwestycje realizowane będą poprzez spółki celowe (SPV), które na finansowanie projektu wykorzystywać będą dodatkowo dług sięgający nawet do 80 proc. nakładów.

— Wydzielenie SPV pozwoli nam przenieść ryzyko projektu jedynie na część aktywów funduszu wydzielonych dla tej spółki — wyjaśnia Maciej Jasiński, dyrektor zarządzający Skarbiec TFI.

Fundusz zainwestuje maksymalnie w dziesięć projektów deweloperskich. Liczba deweloperów zaproszonych do współpracy ma się ograniczyć do maksymalnie czterech. Zarząd zapewnia, że już podpisał listy intencyjne z dwiema firmami. Cena jednego certyfikatu Skarbca Nieruchomości wynosi 1000 zł, a minimalna kwota inwestycji — 5 tys. zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Paulina Sztajnert

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / TFI Skarbiec kusi mieszkaniami