Tajemniczy wydawca WW3

opublikowano: 23-09-2022, 14:18
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Cypryjska spółka GRN+ zastąpi My.Games jako wydawca gry World War 3.

Spółka The Farm 51 w czerwcu 2020 r. podpisała wieloletnią umowę z My.Games w zakresie wsparcia rozwoju produkowanej przez nią gry „World War 3” (WW3). Po wybuchu wojny w Ukrainie pojawiły się pytania o losy projektu i przyszłość współpracy w związku z faktem, że My.Games jest pośrednio kontrolowana przez rosyjską spółkę VK znaną jako Mail.ru Group.

The Farm 51 właśnie poinformowało o umowie cesji ze spółki My.Ggames na cypryjską spółkę GRN+ w zakresie praw i obowiązków partnera wynikających z umowy o współpracy z czerwca 2020 r.

„W wyniku cesji doszło do zmiany partnera wspierającego rozwój marki WW3 odpowiedzialnego za wydanie, dystrybucję i marketing gry WW3. Emitent, tak jak dotychczas, będzie odpowiedzialny za dewelopment gry WW3, zachowując pełną kreatywną kontrolę nad grą” – czytamy w komunikacie.

GRN+ przejmuje wszystkie dotychczasowe prawa i obowiązki My.Games ze skutkiem od dnia cesji. Spółka ta nie jest znana w branży gier, a z cypryjskiego rejestru wynika, że została założona we wrześniu 2019 r.

„Udział emitenta w zysku z dystrybucji gry WW3, zgodnie z postanowieniami cesji, uzależniony jest od uruchomienia otwartych testów wersji beta gry” – poinformowała spółka.

Testy beta zostaną uruchomione 29 września.

Inwestorzy entuzjastycznie przyjęli informację o zmianie partnera. Kurs producenta gier zyskiwał ponad 17 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane