Tiger wyrywa się z klinczu

MICH
opublikowano: 11-05-2012, 00:00

FoodCare ma prawo do marki. I zamierza to wykorzystać. Nie tak szybko — odpowiada Dariusz Michalczewski.

Sąd oddalił pozew Dariusza Michalczewskiego przeciwko FoodCare o zakazanie używania przez spółkę nazwy Tiger. Wojna o prawa do marki energetycznego napoju toczy się od 2010 r. Z jednej strony występuje Maspex Wadowice wraz z fundacją Dariusza Michalczewskiego Równe Szanse, z drugiej — aktualny zwycięzca sądowych potyczek — należąca do Wiesława Włodarskiego firma FoodCare.

Aktualny, bo w rozlicznych prawnych bojach było już tak, że obie spółki miały zakaz produkcji i sprzedaży napoju, były oskarżenia o straty i kradzież danych. „Rozstrzygnięcie wskazuje, iż obecny producent napoju energetyzującego o nazwie Tiger, czyli spółka z Grupy Maspex, nie jest jedynym uprawnionym do korzystania z takiego oznaczenia” — twierdzi FoodCare w przesłanym komunikacie.

— Rynkowo nic się nie zmieniło, bo FoodCare ma nadal zakaz produkcji i sprzedaży napojów z oznaczeniem Tiger na bazie prawomocnych postanowień sądowych. Sytuacja dla dystrybutorów też nie uległa zmianie — nadal nie mogą kupować od FoodCare napoju Tiger. To orzeczenie sądu jest jednym z wielu, które do tej pory zostały wydane, ale nie ostatnim i nie ostatecznym. W sprawie praw do używania oznaczenia Tiger i rozliczeń toczą się procesy w kilku sądach. Do rozstrzygnięcia sprawy najważniejsze, bo biznesowe, które cały czas są w toku — twierdzi Dariusz Michalczewski i zapowiada odwołanie od decyzji krakowskiego sądu.

FoodCare zapowiada, że będzie chciał rekompensaty za szkody powstałe w wyniku zakazu produkcji, sprzedaży i dystrybucji Tigera, a także jej powrót na rynek (równolegle do Tigera produkowanego przez Maspex).

— Wiele kiedyś włożyłem w wypracowanie tej marki i mam już na nią pomysł — twierdzi Wiesław Włodarski.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MICH

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu