To musisz wiedzieć dziś rano 1 III 2017

aktualizacja: 01-03-2017, 07:59

Prezentujemy najważniejsze informacje dla inwestorów oraz przegląd wydarzeń dnia. Giełda, gospodarka, polityka i wiele więcej.

Ważne 

Ze spółek i o spółkach

GPW. Po raz pierwszy od lat udział inwestorów indywidualnych w handlu na GPW lekko wzrósł. To efekt dobrej koniunktury. Więcej…

Ciech. TFI PZU konsekwentnie zwiększa zaangażowanie w akcjonariacie Ciechu. Fundusze, zarządzane przez towarzystwo, mają już prawie 12,2 proc. akcji chemicznej spółki. Więcej…

Ciech. Spółka planuje ująć w sprawozdaniu jednorazowe zdarzenie, które znacząco powiększy zysk netto. Więcej…

Polnord. Obecne władze spółki oskarżają stary zarząd o spowodowanie „szkody wielkich rozmiarów”. W tle jest spór o odprawy, w którym eksmenedżerowie na razie prowadzą Więcej w „Pulsie Biznesu”

Apator. Spółka przedstawiła wyniki za 2016 r., prognozy na 2017 r. i zadeklarowała wysokość dywidendy za ubiegły rok. Więcej…

Kernel. VTB Capital obniżył rekomendację dla akcji spółki do „trzymaj”. Więcej…

AB. Spółka przedstawiła wyniki za drugi kwartał roku obrotowego 2016/2017. Więcej…

PKN Orlen. Bez porozumienia zakończyły się we wtorek przed północą w PKN Orlen negocjacje zarządu i związków zawodowych w sprawie podwyżek płac dla pracowników tej spółki w 2017 r. Więcej…

Wczoraj na rynkach

USA – Dow Jones przerwał rekordową serię

Polska – WIG20 poniżej 2200 pkt., maluchy pod prąd

Kalendarium

Polska

Świat

W Polsce i na świecie

Szefowie MSZ Polski i Wielkiej Brytanii - Witold Waszczykowski i Boris Johnson - złożą wizytę w Kijowie. Ministrowie spotkają się z prezydentem Ukrainy Petrem Poroszenką, premierem Wołodymyrem Hrojsmanem, wicepremier Iwanną Kłympusz-Cincadze i szefem dyplomacji Pawłem Klimkinem.

Szef Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker przedstawi podczas małej sesji Parlamentu Europejskiego "białą księgę" o przyszłości Unii Europejskiej po Brexicie. Dokument ma zawierać propozycje rozwiązań, które mogą pomóc utrzymać jedność i współpracę w gronie 27 państw po wystąpieniu Wielkiej Brytanii (godz. 15).

W Parlamencie Europejskim odbędzie się dyskusja pt. „Czysta energia dla wszystkich Europejczyków – co to oznacza dla przemysłu?”.

Historia

207 lat temu w Żelazowej Woli urodził się Fryderyk Chopin. Zmarł 17 października 1849 r.

44 lata temu na antenie Programu I Polskiego Radia ukazało się pierwsze wydanie audycji „Sygnały Dnia”.

24 lata temu weszło w życie porozumienie o wolnym handlu między Polską, Czechami, Słowacją i Węgrami (CEFTA).

 

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / To musisz wiedzieć dziś rano 1 III 2017