To musisz wiedzieć przed sesją na GPW

Najważniejsze informacje dla inwestorów.

RYNKI. Pierwsza sesja tygodnia na amerykańskich giełdach toczyła się w rytm falowania indeksów.Zakończyła się jednak dodatnimi zmianami głównych wskaźników. Na finiszu sesji indeks DJ IA rósł o 0,05 proc., S&P500 zyskiwał 0,16 proc. zaś NAsdaq 0,54 proc.

Indeksy. Po sesji 21 marca 2014 r. dojdzie do zmiany w składach indeksów giełdowych na GPW związanych z coroczną rewizją portfeli indeksów. W składzie indeksów WIG20 i WIG20TR pojawią się akcje spółek Alior (udział 4,51 proc.)  i LPP (2,01 proc.). Zastąpią one walory GTC i Handlowego.

Sygnity. W IV kw. 2013 r., który dla spółki był pierwszym kwartałem nowego roku obrotowego, przychody informatycznej spółki spadły o 11 proc. do 148 mln zł a zysk netto o 15,5 proc. do 6,06 mln zł.

Awbud. Kontrolowana przez rodzinę Wuczyńskich spółka pozbyła się nierentownego biznesu. Nowe życie zaczyna z nową strategią. Więcej na pulsinwestora.pl

Zobacz także

Rank Progress. Zarząd dewelopera zwołał walne na którym zdecyduje m.in. o emisji do 13,4 mln akcji serii E. Kapitał spółki obecnie dzieli się na 37,2 mln papierów. Po ogłoszeniu walnego kurs spada o 8,5 proc. Prezes spółki Jan Mroczka jednak uspokaja. Więcej na pulsinwestora.pl

Handlowy. Bank może być dumny z dwóch ostatnich lat, ale w tym roku o poprawę wyników będzie bardzo trudno. Więcej w sekcji Premium.


© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / To musisz wiedzieć przed sesją na GPW