Czytasz dzięki

To nie był dobry rok dla Erbudu

opublikowano: 28-03-2019, 22:00

Grupa budowlana odnotowała 21,1 mln zł straty netto. Nie pomógł rekordowy przychód.

Erbud minionego roku z pewnością nie zaliczy do udanych. Pierwsze półrocze przyniosło 29,9 mln zł straty netto, a lepsze drugie nie wystarczyło, by wyjść na plus. Ostatecznie na koniec roku straty wynosiły 17,3 mln zł EBIT [zysk przed odliczeniem podatków i odsetek — red.] i 21,1 mln zł netto, wobec 37,7 mln zł zysku EBIT i 23,9 mln zł zysku netto w 2017 r.

— Na wynik wpłynęło rozliczenie kontraktów podpisanych w 2016 r. i w pierwszej połowie 2017 r., a także niekorzystne tendencje na rynku budowlanym. Nie mamy zysków, ale nasze straty są mniejsze niż prognozowało to pierwsze sześć miesięcy 2018 r. — mówi Dariusz Grzeszczak, prezes zarządu Erbud.

Drugie półrocze przyniosło grupie zysk EBIT na poziomie 23,1 mln zł i 8,8 mln zł netto. Prezes przypomina, że spółka w nowy rok weszła z dużym portfelem zleceń o wartości 2,5 mld zł, z czego 1,8 mld zł przypada na obecny rok.

— Podtrzymujemy złożoną deklarację, że w 2019 r. chcemy na poziomie skonsolidowanym osiągnąć rentowność EBIT powyżej 2 proc. — dodaje prezes Erbudu.

Spółka w kraju najbardziej aktywna jest w segmencie budownictwa kubaturowego, pochodzi z niego dwie trzecie wszystkich realizowanych zamówień przez nią. W 2018 r. przychody z budownictwa kubaturowego wyniosły 1,5 mln zł i wzrosły o 29 proc. rok do roku.

Największy wzrost wystąpił w segmencie inżynieryjno-drogowym, który urósł o 62 proc., do poziomu 254 mln zł. Sprzyjać miała temu przyjazna koniunktura i boom na inwestycje infrastrukturalne.

65937540-8c2f-11e9-bc42-526af7764f64
Nieruchomości
Najważniejsze informacje z branży nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Wiadomości, komentarze i analizy rynkowe.
ZAPISZ MNIE
Nieruchomości
autor: Dominika Masajło, Paweł Berłowski
Wysyłany raz w tygodniu
Najważniejsze informacje z branży nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Wiadomości, komentarze i analizy rynkowe.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dominika Masajło

Polecane