Top 10 według DM Amerbrokers

Maciej Zbiejcik
21-01-2011, 06:49

Dom Maklerski Amerbrokers spodziewa się w  tym roku wzrostów na giełdzie. Ma też dziesięciu faworytów.

Według analityków DM Amerbrokers istotny wpływ w roku 2011 na koniunkturę giełdową będzie miał napływ kapitału zagranicznego oraz dobre wyniki gospodarcze Polski, zwłaszcza na tle strefy euro, które dają solidne podstawy do optymizmu.

"Rynki akcji w dalszym ciągu kształtować będą trend wzrostowy, a jego tempo będzie zbliżone do zanotowanego w 2010 roku. Przemawia za tym kilka czynników. Przede wszystkim, przyjmując założenie braku negatywnych rozstrzygnięć w strefie euro, wzrost powinien być stymulowany przez poprawiające się wskaźniki gospodarcze. W dużej mierze sytuacja zależeć będzie od poprawy, jaką zanotuje gospodarka niemiecka, która w dużym stopniu oddziałuje na inne kraje, w tym Polskę" — czytamy w raporcie DM Amerbrokers.

Analitycy oczekują, że wyniki spółek w 2011 roku pokażą wzrost, mimo że będzie on mniejszy niż w 2010 roku co wynikało z efektu niskiej bazy z 2009 roku. Wzrost wypracowanych zysków powinien stymulować spadek średniego wskaźnika P/E (cena /zysk), co skłoni do wzrostu cen akcji poszczególnych spółek.

Według biura rok 2011 pokaże prawdziwe oblicze boomu pod nazwą EURO 2012. Kończone będą najważniejsze projekty infrastrukturalne.

"Zakładamy, że właśnie w 2011 roku będziemy obserwować istotny wzrost wydatków z funduszy unijnych. Obecnie Polska jest wielkim placem budowy, a zgodnie z planami rządowymi z budżetu unijnego wydamy około 84 mld zł. Dodatkowo, dzięki większej aktywności turystycznej, może się pojawić impuls do wznawiania projektów w segmencie hotelowym (tu skorzysta chociażby ORBIS czy Interferie)" — napisali w raporcie analitycy DM Amerbrokers.

Inni tegoroczni faworyci departamentu corporate finance Domu Maklerskiego Amerbrokers to: Centrum Klima, Ciech, Cormay, Impexmetal, North Coast, Optimus, Otmuchów, PA Nova, PGF oraz Zelmer.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Maciej Zbiejcik

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / Top 10 według DM Amerbrokers