Toshiba rezygnuje z HD DVD

opublikowano: 17-02-2008, 10:38

Toshiba chce wycofać się z rywalizacji z  Sony o ustanowienie standardu DVD wysokiej rozdzielczości, poinformowała japońska agencja Kyodo News.

Decyzja ma zostać ogłoszona w tym tygodniu. Oznaczałoby to, że po zaprzestaniu prac nad promowanym przez Toshibę HD DVD standardem stanie się technologia Blu-ray, którą oferuje Sony. Agencja NHK twierdzi, że wycofanie się z trwającej od wielu lat rywalizacji, porównywanej do walki między technologiami Betamax-VHS w latach 80. ubiegłego wieku, będzie kosztowało Toshibę nawet kilkaset milionów dolarów. Wśród powodów, które mogły przesądzić o decyzji koncernu wymienia się zapowiedź amerykańskiego Wal-Mart Stores z ostatnich dni. Największa na świecie sieć supermarketów poinformowała, że będzie oferować klientom jedynie sprzęt w technologii Blu-ray.

MD, AP

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane