Czytasz dzięki

Towarowa taksówka z Łotwy

opublikowano: 02-08-2020, 22:00

Startuje nowa platforma dla zlecających i przewożących towary. Ma dać szansę małym przewoźnikom i uprościć transport.

Stworzona na Łotwie platforma Shippers Republic zaczyna działalność w Polsce. Zasada jej działania jest podobna do zasad funkcjonowania aplikacji do wzywania taksówek. Na początku wysyłający ładunek (albo jego odbiorca) musi wprowadzić informacje o wysyłanych towarach oraz określić termin załadunku i dostarczenia.

Następnie wszyscy zarejestrowani w systemie i operujący na danym obszarze przewoźnicy otrzymują powiadomienie o potencjalnym nowym zleceniu. Gdy podmiot wysyłający lub odbierający ładunek potwierdzi, że wybrał określoną ofertę, automatycznie tworzona jest niezbędna dokumentacja. Lokalizacja ładunku może być następnie monitorowana w czasie rzeczywistym za pośrednictwem platformy internetowej.

— Długofalową korzyścią z korzystania z naszej usługi jest możliwość kontrolowania procesu przewozu przez zleceniodawcę oraz przewoźnika, przy jednoczesnym wyeliminowaniu pośredników. Dzięki temu przewoźnicy mogą ustalić konkurencyjną cenę za usługę, co jest szansą dla mniejszych firm w konkurencyjnym starciu z dużymi podmiotami. Dowodem na zapotrzebowanie branży na to, co robimy, jest nasz dynamiczny wzrost na rynkach w krajach bałtyckich oraz w Skandynawii. Przewidujemy, że tendencja ta będzie kontynuowana także w innych krajach europejskich, spośród których Polska, jako kraj tranzytowy, jest niezwykle istotna — mówi Rihards Averats, twórca Shippers Republic.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcin Bołtryk

Polecane