Toyota wzywa do serwisów kolejne 1,6 mln aut

opublikowano: 24-05-2016, 07:08

Koncern Toyota Motor wzywa do serwisów dodatkowe 1,6 mln pojazdów z amerykańskiego rynku. Akcja naprawcza związana jest z  problemami z felernymi poduszkami powietrznymi marki Takata, donosi Reuters.

Poduszki, tym razem chodzi o te po stronie pasażera z przodu samochodów mogą ulec pęknięciu. Pod naciskiem amerykańskiego nadzorcy, na początku maja Takata Corp informował, że problemy mogą być z kolejnymi 35-40 mln nadmuchiwanych poduszek. Oznacza to ponad dwukrotny wzrost wcześniej deklarowanej liczby wadliwych urządzeń. Jak do tej pory udowodniono powiązania poduszek Takaty z ponad 100 obrażeniami i 13 zgonami na świecie.

Poduszka powietrzna Takata
Poduszka powietrzna Takata
Bloomberg

Nowa akcja serwisowa Toyoty obejmować będzie niektóre, choć nie wszystkie egzemplarze marek Corolla, Matrix, Yaris, 4runner, Sienna, Scion xB, Lexus ES, GX i IS z lat pomiędzy 2006 a 2011. Japoński producent szacuje, że w związku z akcją naprawczą poduszek w USA objętych zostało już 4,73 mln pojazdów. 

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane