Trójmiasto – siła przyciągania

Partnerem publikacji jest Invest Komfort
opublikowano: 24-05-2023, 15:48
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Na rynku nieruchomości premium Trójmiasto postrzegane jest jako lokalizacja o bardzo wysokim stopniu zainteresowania inwestycyjnego. Aglomeracja jest jak magnes – niezmiennie kusi jakością życia oraz możliwościami, przyciągając turystów i przedsiębiorców z całej Polski. Własny apartament w prestiżowej lokalizacji Gdańska, Gdyni czy Sopotu gwarantuje więc nie tylko komfortowy wypoczynek, ale również doskonale pracującą lokatę kapitału.

Invest Komfort, Nowe Orłowo, Gdynia
Invest Komfort, Nowe Orłowo, Gdynia
Tom Kurek

W segmencie premium zainteresowanie apartamentami w północnej Polsce ukształtowały zmiany

w zakresie społecznych potrzeb i rosnącego poziomu życia. „Oczywiście trend zdecydowanie umocniła pandemia, która kompletnie przedefiniowała zarówno pojęcie domu jak i organizację pracy. Mieszkanie w otoczeniu terenów rekreacyjnych stało się benefitem nie do przecenienia, a zjawisko „cyfrowych nomadów” przestało dotyczyć tylko młodego pokolenia. Dla nas był to czas rekordowej sprzedaży, ponieważ nasze inwestycje dokładnie odpowiadały na potrzeby czasów. Deweloperzy również wykorzystali koniunkturę, czego efektem są najwyższej klasy zespoły mieszkaniowe, usytuowane choćby w popularnych kurortach, które przyciągają turystów przez cały rok. Z ostatnich danych wynika, że najdroższe apartamenty w Polsce można kupić nie w Warszawie, ale w Świnoujściu lub Mielnie. To samo dotyczy Trójmiasta.” – komentuje Michał Ciomek, wiceprezes zarządu Invest Komfort, lidera segmentu apartamentów z najwyższej półki. W pandemicznym 2020 roku zawarto ponad 9 tys. transakcji na apartamenty klasy premium, z czego 30% w Trójmieście, a segment stanowi ok. 6-7% całego rynku mieszkaniowego. Mamy więc do czynienia z ofertą bardzo limitowaną, gdzie popyt często przewyższa możliwości podażowe. Jak wynika z raportu Bain & Company, całkowita wartość segmentu lokali luksusowych w 2022 r. wzrosła o 21 proc. Szacuje się, że w ciągu 10 lat od zainwestowania ich wartość może wzrosnąć nawet 100 proc.

Invest Komfort, Apartamenty Brabank, Gdańsk
Invest Komfort, Apartamenty Brabank, Gdańsk
Tom Kurek

Inwestycyjna moc Trójmiasta

Gdynia, Gdańsk i Sopot plasują się w ścisłej czołówce miast, w których żyje się najlepiej. Położenie geograficzne w połączeniu z wszelkimi atutami miasta przyciąga przedsiębiorców instytucjonalnych i prywatnych. Z raportu „Potencjał inwestycyjny Trójmiasta” wynika, że aglomeracja stała się kluczową lokalizacją dla inwestorów z sektorów SSC/BPO oraz IT. Trójmiasto cieszy się też stale rosnącą liczbą turystów. Jak podaje Gdańska Organizacja Turystyczna, w 2021 roku tylko stolicę regionu odwiedziło 3 037 tys. gości i był to wynik aż o 53% wyższy w stosunku do pandemicznego 2020. 15% turystów deklaruje chęć zatrzymania się w prywatnych mieszkaniach. Dodatkowym atutem jest stała modernizacja regionu. Dzięki sieci transportowej dziś do Trójmiasta można dostać się z praktycznie każdego miejsca w Polsce w kilka godzin. Od dłuższego czasu aglomeracja postrzegana jest jako destynacja całoroczna. Nie ma się więc czemu dziwić, że zapotrzebowanie na wysokiej klasy apartamenty jest spore, a klient bardzo wymagający.

Invest Komfort, Smolna Sopot
Invest Komfort, Smolna Sopot

Rynkowy lider nieruchomości z górnej półki

Segmentowi premium w Trójmieście ton nadaje Invest Komfort. Ponadczasowa, dopasowana do kontekstu urbanistycznego i społecznego architektura, najwyższej próby poziom wykończenia oraz wymarzone lokalizacje, to znak rozpoznawczy dewelopera. Tym samym, pochodząca z Gdyni firma, już od 28 lat działalności operacyjnej, wyznacza nowe standardy, wysoko podnosząc poprzeczkę działaniom konkurencji. Dzięki doświadczeniu oraz lokalnym korzeniom, a co za tym idzie –znajomości rynku, rodzinne przedsiębiorstwo zgromadziło potencjał doskonale położonych działek, które sukcesywnie zamieniane są w spójne, zamknięte w określoną ideę koncepcyjną zespoły mieszkaniowe. Mają one służyć grupie odbiorców o określonych preferencjach i oczekiwaniach. Przedsiębiorstwo stawia na pełen proces twórczy, który rozpoczyna się już w momencie zakupu działki lub decyzji o jej zabudowie. Każda z inwestycji jest więc zupełnie inna i oprócz najwyższej klasy udogodnień, niezbędnych w segmencie premium, oferuje też dodatkowe, wynikające z idei miejsca, korzyści dla nabywców. To benefity zdecydowanie wyróżniające Invest Komfort na tle pozostałych graczy. Deweloper bardzo mocno trzyma się tych założeń, dzięki czemu powstały nagradzane w Polsce i na świecie ikoniczne już realizacje, jak Sea Towers w Gdyni, Botanica Gdańsku Jeltkowie, Apartamenty Brabank przy gdańskim Starym Mieście czy Nowe Orłowo w dzielnicy znanej z orłowskiego klifu.

Klienci z całej Polski

Nad Zatokę Gdańską przyjeżdżają klienci z całej Polski. „Trójmiasto to prawdopodobnie jedyne miejsce w Polsce, które na szeroką skalę daje wiele możliwości na raz, bez przymusu rezygnacji z którejś opcji. Oferuje dobre warunki do rozwoju zawodowego, ale też do codziennego kontaktu z naturą, uprawiania sportu czy uczestnictwa w życiu kulturalnym. Nasi klienci decydują się przeprowadzić do Trójmiasta na stałe lub mieć tu chociaż second home, bo po pracy mogą odpocząć na plaży, pożeglować czy iść na dobry koncert. W tym tkwi jego przewaga nad innymi metropoliami. Mieszkanie w Trójmieście pozwala w pełni korzystać z życia, dlatego dla wielu (w tym dla mnie) to najlepsze miejsce w Polsce.” – podkreśla Ciomek. Z doświadczenia Invest Komfort wynika, że klienci firmy to ludzie bardzo świadomi – zarówno swoich potrzeb i możliwości, jak i oczekiwań względem dewelopera. Potrafią ocenić prawdziwą jakość produktu, znają rynek i dobrze orientują się w ofercie. Wyborów dokonują w sposób niezwykle racjonalny, raczej z perspektywą długoterminową. Ponadto nabywcy apartamentów z górnej półki to esteci, koneserzy. Potrafią docenić niestandardowe rozwiązania architektoniczne i unikatowe detale wykończenia. „Najdroższe apartamenty premium, owszem, są kupowane inwestycyjnie, ale bardziej w celu zabezpieczenia kapitału. W naszej ofercie zdecydowanie dominują duże metraże, nie ma tam małych kawalerek.” – mówi Michał Ciomek.

Czas to pieniądz

Oferta nieruchomości z najwyższej półki jest mocno limitowana. Wynika to ze skali operacyjnej, jak i kończącego się potencjału atrakcyjnych działek. Coraz trudniej na rynku pierwotnym znaleźć wysokiej klasy apartamenty położone w najatrakcyjniejszych lokalizacjach. W przypadku Invest Komfort dochodzi jeszcze niepowtarzalność projektów. W segmencie większość transakcji odbywa się bez finansowania zewnętrznego, zatem wrażliwość na politykę sektora bankowego nie stanowi tu przeszkody. „Wystarczy spojrzeć na rynek wtórny, gdzie naszych realizacji jest bardzo mało, a ceny transakcyjne znacznie przewyższają pierwotne. Tym samym nabywców kusi stopa zwrotu z inwestycji. Wysokiej klasy apartamenty będą więc systematycznie zyskiwały na wartości na każdym etapie ich powstawania, choćby z powodu szybkich zmian w sile nabywczej pieniądza i stale rosnącej wartości odtworzeniowej. Dokładana aprecjacja nie jest możliwa – dużo zależy od przeznaczenia i skali eksploatacji mieszkania.” – podsumowuje Michał Ciomek. „Warto zatem jak najszybciej przyjrzeć się ofercie i zdecydować na zakup.” – dodaje.

Przedstawiamy ostatnie realizacje Invest Komfort:

APARTAMENTY SMOLNA, SOPOT

To jedno z ostatnich osiedli mieszkaniowych, które powstaje w granicach administracyjnych miasta. Doskonale położone na skraju Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego stanowi wymarzoną inwestycję dla osób ceniących naturę oraz nowoczesność form architektonicznych. Kameralne osiedle łączy skandynawski minimalizm z dalekowschodnią filozofią współistnienia domu i przyrody. Do wykończenia otoczonych zespołami zieleni budynków użyto wypalanego starojapońską techniką drewna. Centrum kurortu znajduje się w odległości kilkunastu minut spaceru, zaś kilka minut dzieli osiedle od głównej arterii łączącej Gdańsk z Gdynią oraz oliwskiego centrum biznesowego.

NOWE ORŁOWO, GDYNIA

Bliskość orłowskiego klifu i słynnego mola oraz urokliwych zakątków dzielnicy a jednocześnie pełnej infrastruktury miejskiej, czyni to miejsce jednym z najbardziej pożądanych adresów na mapie Trójmiasta. Kolejny etap osiedla ściśle wpisuje się w koncepcję urbanistyczną Orłowa. Kompleks tworzą dwu- i trzykondygnacyjne budynki, przypominające modernistyczne wille. Mieszkania wyposażone są w ogródki lub tarasy. Zastosowane materiały wykończeniowe – kamień we wnętrzach, drewno oraz wszechobecna biel potęgują wrażenie nadmorskiego kurortu, a bliskość morza gwarantuje najlepszy wypoczynek.

APARTAMENTY BRABANK, GDAŃSK

Apartamenty Brabank w rewolucyjny sposób zmieniły pejzaż nabrzeża Motławy w Gdańsku. Projekt Invest Komfort idealnie połączył wibrującą atmosferę Starego Miasta z klimatem pełnego zieleni nadmorskiego kurortu. Absolutnie unikatowy w formie architektonicznej kompleks mieszkaniowy wykorzystał potencjał sąsiedniej rzeki i zupełnie na nowo zinterpretował ten fragment miasta, czyniąc go enklawą relaksu i wypoczynku. Położenie apartamentów zapewnia natychmiastowy dostęp nie tylko do atrakcji Gdańska, ale również pełnej oferty kulturalnej.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.