Trump podpisał ustawę

Kamil Jaros, biuro maklerskie mBanku S.A.
opublikowano: 28-12-2020, 09:37

Główne rynki azjatyckie w Szanghaju, Tokio i Hong Kongu początkowo zyskiwały w związku z powrotem traderów do pracy po trzydniowym weekendzie bożonarodzeniowym. Później jednak plusy zostały tylko w Japonii, a indeksy pozostałych z wymienionej trójki straciły na wartości.

Podobna zmiana zaszła w przypadku indeksu koreańskiego. W Australii rynek był dziś zamknięty. Kontrakty terminowe na indeksy amerykańskiej podnoszą się. Trump podpisał ustawę na kwotę 2.3 biliona dolarów, która oprócz pakietu wsparcia związanego z koronawirusem obejmuje również pieniądze, które mają zapewnić funkcjonowanie rządu do września. Wcześniej Trump wyraził niezadowolenie z faktu, że kwota płatności nie wynosi 2000, a jedynie 600 dolarów. Ten podpis złożony w ostatniej chwili zamknął kolejny wątek generujący niepewność. Innym wątkiem, który stał się już przeszłością, to negocjacje brexitowe, które ostatecznie się zakończyły podpisaniem ograniczonej umowy między UE, a Wielką Brytanią.

Tymczasem wirus nie odpuszcza, choć dochodzą pocieszające wieści o realizacji programu szczepień na COVID-19. W poniedziałek Korea Południowa poinformowała o pierwszych przypadkach zakażenia nową odmianą wirusa u trzech osób, które przybyły z Wielkiej Brytanii. W weekend Japonia także poinformowała o nowych przypadkach i ponownie nałożyła ograniczenia na wjazd do kraju cudzoziemców niebędących japońskimi rezydentami. Stwierdzono również, że zarówno mieszkańcy Japonii, jak i obcokrajowcy będą musieli po przyjeździe pokazać wyniki testu na koronawirusa i poddać się kwarantannie.

Dobre nastroje na rynkach akcji przeradzają się w ruchu indeksów ku rekordom. Kontrakty terminowe na niemieckiego DAXa rozpoczęły dzisiejsze notowania od zwyżki do okolicy 13700 pkt. Historyczny rekord kontraktu CFD na ten indeks znajduje się ledwie kilkadziesiąt punktów wyżej, a więc realnie w zasięgu byków nawet dziś. Końcówka roku zazwyczaj sprzyja wycenom akcji, a zatem szansa na nowe maksimum jest całkiem duża.

Na rynku ropy większych zmian nie zanotowano. Cena WTI znajduje się mniej więcej w okolicy sprzed Świąt, czyli w pobliżu 48 dolarów za baryłkę. Tu nadal istnieje ryzyko porażki byków, gdyby doszło po raz kolejny do testu poziomu 46 dolarów. Cena uncji złota kosztuje 1885 dolarów. Zatem nadal trzyma się na poziomem 1860, co podtrzymuje możliwość ponowienia fazy wzrostu ceny.

Na rynku walutowym podpisanie ustawy przez Donalda Trumpa nieznacznie osłabiło notowania dolara, ale USD od jakiegoś czasu już tracił na wartości. Ostatnia zmiana jest ledwie zauważalna. EURUSD utrzymuje poziom nad 1.22. GBPUSD już nie zareagował zbyt mocno na wieści o umowie brexitowej. Zanim została ona podpisana, już rynek miał okazję się do tego przygotować. Obecny poziom notowań to 1.3560 i za mocno się nie będzie zmieniać, gdyż rynek brytyjski jest dziś zamknięty. Podobnie jak australijski. AUDUSD trzyma się szczytu na 0.7620. Tu także dziś wiele zmian nie ma.

Opowieści z arkusza zleceń
Newsletter autorski Kamila Kosińskiego
ZAPISZ MNIE
×
Opowieści z arkusza zleceń
autor: Kamil Kosiński
Wysyłany raz w miesiącu
Kamil Kosiński
Newsletter z autorskim podsumowaniem najciekawszych informacji z warszawskiej giełdy.
ZAPISZ MNIE
Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Nasz telefon kontaktowy to: +48 22 333 99 99. Nasz adres e-mail to: rodo@bonnier.pl. W naszej spółce mamy powołanego Inspektora Ochrony Danych, adres korespondencyjny: ul. Ludwika Narbutta 22 lok. 23, 02-541 Warszawa, e-mail: iod@bonnier.pl. Będziemy przetwarzać Pani/a dane osobowe by wysyłać do Pani/a nasze newslettery. Podstawą prawną przetwarzania będzie wyrażona przez Panią/Pana zgoda oraz nasz „prawnie uzasadniony interes”, który mamy w tym by przedstawiać Pani/u, jako naszemu klientowi, inne nasze oferty. Jeśli to będzie konieczne byśmy mogli wykonywać nasze usługi, Pani/a dane osobowe będą mogły być przekazywane następującym grupom osób: 1) naszym pracownikom lub współpracownikom na podstawie odrębnego upoważnienia, 2) podmiotom, którym zlecimy wykonywanie czynności przetwarzania danych, 3) innym odbiorcom np. kurierom, spółkom z naszej grupy kapitałowej, urzędom skarbowym. Pani/a dane osobowe będą przetwarzane do czasu wycofania wyrażonej zgody. Ma Pani/Pan prawo do: 1) żądania dostępu do treści danych osobowych, 2) ich sprostowania, 3) usunięcia, 4) ograniczenia przetwarzania, 5) przenoszenia danych, 6) wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz 7) cofnięcia zgody (w przypadku jej wcześniejszego wyrażenia) w dowolnym momencie, a także 8) wniesienia skargi do organu nadzorczego (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych). Podanie danych osobowych warunkuje zapisanie się na newsletter. Jest dobrowolne, ale ich niepodanie wykluczy możliwość świadczenia usługi. Pani/Pana dane osobowe mogą być przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie się odbywało przy wykorzystaniu adekwatnych, statystycznych procedur. Celem takiego przetwarzania będzie wyłącznie optymalizacja kierowanej do Pani/Pana oferty naszych produktów lub usług.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane