Tu są darmowe konta dla firm

SW
opublikowano: 21-05-2012, 00:00

Idea Bank, Deutsche Bank i Meritum Bank — w tych bankach przedsiębiorcy indywidualni nie zapłacą za obsługę konta.

Darmowe konta dla przedsiębiorców indywidualnych oferują już trzy banki — Idea Bank, Deutsche Bank oraz Meritum Bank. To dobra wiadomość, choć mniej pocieszający jest fakt, że rozdźwięk pomiędzy opłatami za te same czynności w ramach obsługi konta firmowego wśród 25 banków jest bardzo duży, jak wynika z ankiety Tax Care.

Gdzieniegdzie opłaty sięgają 57 zł (Bank BPS). Atrakcyjną ofertę proponuje Alior Bank, który jednak wymaga opłaty za kartę oraz ustanowienie i wykonanie zlecenia stałego w innym banku.

W FM Banku trzeba zapłacić za wypłatę z bankomatu innego banku oraz realizację stałego zlecenia. W obu przypadkach opłaty nie przekraczają 10 zł miesięcznie. — W grupie banków z miesięcznymi opłatami poniżej 10 zł znalazłby się także Citi Handlowy, gdyby się nie upierał, aby firmowi klienci utrzymywali na koncie lub lokatach średniomiesięczne saldo w wysokości minimum 2 tys. zł lub gdyby nie musieli posiadać,oprócz rachunku firmowego, także konta osobistego (spełniającego do tego dodatkowe warunki) — mówi Agata Szymborska-Sutton z Tax Care.

Oprócz Citi na miejsce w gronie banków z opłatami do 10 zł miesięcznie miał także szanse ING Bank Śląski, ale tu zawiniły opłaty za przelewy przez internet i stałe zlecenie. Przykład Idea Banku, Deutsche Banku i Meritum Banku pokazuje, że kolejne instytucje mogą pójść tym śladem i wprowadzać darmowe konta dla mikrofirm. Wątpliwe jednak, aby wydarzyło się to od razu — przewiduje analityk Tax Care.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: SW

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy