Turcja może ograniczyć o 25 proc. import LPG z Rosji

Turcja szykuje się do zmniejszenia o 25 proc. importu ciekłego gazu napędowego (LPG) z Rosji w przyszłym roku, informuje Reuters powołując się na dwa anonimowe źródła.

To działanie podyktowane jest ciągiem zdarzeń, które nastąpiły po zestrzeleniu rosyjskiego bombowca przez turecki myśliwiec kilka dni temu. Rosja zareagowała na to wprowadzeniem częściowych sankcji na import dóbr i przepływ ludzi z Turcji. Jej przedstawiciele oskarżyli także Turcję o handlowanie ropą z Państwem Islamskim, co miało być prawdziwą przyczyną zestrzelenia rosyjskiego samolotu, a nie wskazywane przez Ankarę naruszenie przestrzeni powietrznej Turcji.
Jeden z informatorów Reutersa, trader z rynku LPG powiedział, że tureckie firmy nie tyle obawiają się redukcji dostaw LPG z Rosji, ale wręcz się na to szykują.

- To może być kosztowniejsze, ale mamy już przećwiczone, jak zapewnić przyszłe dostawy od innych dostawców. Nie mówimy tylko o dostawach z Algierii, ale także z USA – powiedział informator agencji.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Turcja może ograniczyć o 25 proc. import LPG z Rosji