Turcy dokupili tylko ułamek Otmuchowa

opublikowano: 16-11-2021, 15:37

Wezwanie na 8,9 mln akcji producenta słodyczy z GPW zakończyło się odpowiedzią inwestorów dysponujących zaledwie 98 tys. akcji. Funduszy nie zadowoliły się oferowaną ceną.

Kervan Gıda, posiadający od czerwca 64,9 proc. udziałów ZPC Otmuchów, ogłosił we wrześniu wezwanie na sprzedaż 8,9 mln akcji po 3,63 zł za sztukę (łącznie 32,5 mln zł). Prezes notowanego na GPW producenta słodyczy mówił w rozmowie „PB”, że nowy większościowy właściciel chce dać pozostałym akcjonariuszom wybór – pozostania lub wyjścia na podobnych warunkach, na których kupił 65-procentowy pakiet.

Większość inwestorów wybrała pierwszą opcję – we wtorek zawarto transakcje na 98 tys. akcji.

Na początku miesiąca fundusze PZU PTE i PKO BP Bankowego PTE, do których należy 24,61 proc. akcji, zawarły porozumienie. Zobowiązały się m.in. do niesprzedawania akcji Otmuchowa do 30 listopada za mniej niż 5,5 zł w odpowiedzi na wezwanie ogłoszone przez Tornellon Investments i Kervan International. W efekcie notowania podskoczyły z 3,7 do 4,9 zł, ale już następnego dnia spadł do wyjściowego poziomu. Obecnie kurs wynosi 3,8 zł, co przekłada się na prawie 100 mln zł kapitalizacji.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane