Turcy idą po polskie firmy

opublikowano: 31-07-2019, 22:00

Gigant transportowy znad Bosforu rusza do Europy na zakupy. Jest zainteresowany również polskimi spółkami.

Turecki Netlog Lojistik Hizmetleri planuje w ciągu dwóch lat wykupić siedem europejskich firm — donosi Bloomberg. Spółka chce wydać na to około 350 mln EUR. Pieniądze na inwestycje zamierza pozyskać głównie z pożyczek.

— Jesteśmy zainteresowani kupnem firm w Wielkiej Brytanii, Belgii, Niemczech, Polsce i Holandii — mówi Gokalp Cak, wicedyrektor Netlog.

W Polsce Turcy planują w ciągu najbliższych dwóch miesięcy wykupić jednego z liderów branży logistycznej. Nie dziwi to ekspertów.

— To tylko potwierdzenie atrakcyjności polskiego rynku. Obecnie zauważamy ogromne zainteresowanie przejęciami w branży logistycznej — mówi Tomasz Sączek, wicedyrektor zespołu transportu i logistyki w PwC Polska.

Kogo jeszcze można przejąć?

— Są fundusze private equity, które planują wyjście z inwestycji. Pojawią się więc okazje do zakupu pewnych spółek. Dodatkowo duzi gracze obecni w Polsce pozbywają się pewnych aktywności, np. biznesu paczkowego, co też może być ciekawą opcją dla dużych zagranicznych podmiotów, które chcą budować biznes w Polsce — zauważa Tomasz Sączek.

Do zainteresowania przejęciami nad Wisłą skłania wzrost gospodarczy, który daje nadzieję, że w podobnym tempie może rozwijać się nabywana spółka.

— W Polsce w ostatnim roku najwięcej przejęć i fuzji ogłoszono w sektorach: nieruchomości, przemysłowym, telekomunikacyjnym i IT. Czas na sektor logistyczny. Zainteresowanie międzynarodowych graczy oraz funduszy private equity jest najlepszym dowodem, że w dalszym ciągu można znaleźć u nas interesujące spółki logistyczne obiecujące wysokie zwroty z inwestycji, w szczególności w porównaniu do bardziej dojrzałych rynków Europy Zachodniej — podsumowuje Tomasz Sączek.

Netlog powstał w 2004 r. Skupia 32 firmy i 14 marek.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcin Bołtryk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy