Turyści omijali Meksyk

WST, AP
opublikowano: 16-02-2010, 07:51

W 2009 r. Meksyk odnotował 15 proc. spadek przychodów z turystyki. Wśród przyczyn upatruje się zarówno skutków globalnego kryzysu, jak i paniki związanej z epidemią świńskiej grypy. Ważnym czynnikiem okazała się też przemoc kojarzona z rynkiem narkotykowym.

Departament Turystyki szacuje, że kraj uzyskał blisko 11,3 mld USD przychodów od zagranicznych turystów, wobec 13,3 mld w 2008 r.

W samym tylko maju, w wyniku pandemii grypy, przychody spadły aż o 49 proc. względem analogicznego okresu 2008 r. Epidemia „sparaliżowała” Meksyk. W jej wyniku zamknięte były m.in. szkoły, restauracje, muzea, popularne stanowiska archeologiczne. Niektóre kraje wstrzymały ruch lotniczy z Meksykiem.

Jak informuje Departament Turystyki, w grudniu przychody zmniejszyły się już tylko o 4,5 proc. co wskazuje na powolne odreagowywanie tego sektora gospodarki.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: WST, AP

Polecane