Tusk: „Nie ma z kim przegrać wyborów”

DI, "Wprost"
opublikowano: 20-09-2010, 10:08

„Nie jest dla mnie jedyną ważną rzeczą wygrać przyszłoroczne wybory, ale jest dla mnie rzeczą ważną, żeby tak rządzić, by wygrać następne wybory” - zwierza się w najnowszym numerze tygodnika „Wprost” Donald Tusk.

Premier tłumaczy tygodnikowi: „Nie ma z kim przegrać tych wyborów. Nie ma innej siły, której Polacy mogliby spokojnie powierzyć rządy. Spójrzmy, jaka jest dziś konkurencja wobec Platformy. Z jednej strony lewica, która nie ma pomysłu na Polskę, ale ma pomysł na bojowy klerykalizm. (…) Z drugiej strony mamy PiS, formację silniejszą niż SLD, więc groźniejszą. I jednocześnie zupełnie bez pomysłu, co zrobić, żeby Polakom było lepiej”.

Jednocześnie Tusk dodaje, że jest daleki od lekceważenia konkurencji: „Jestem ostatnim, który lekceważyłby konkurentów, szczególnie Jarosława Kaczyńskiego. Nie zgadzam się z opiniami, że jakieś szaleństwo dopadło Jarosława Kaczyńskiego i że PiS lada dzień zejdzie ze sceny” – mówi Tusk. I uzasadnia: „…tragiczny splot okoliczności wyposażył Jarosława Kaczyńskiego w zdolność wywoływania tego, co jest lękiem, czasem histerią, czasem obsesją. Przed taką polityką trzeba Polaków chronić”.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, "Wprost"

Polecane