Tylko 5 proc. turystów chce latać z Radomia

opublikowano: 21-08-2019, 15:11

Linia czarterowa Enter Air zapytała 9129 pasażerów na 228 lotach startujących z Lotniska Chopina w Warszawie o preferowane lotnisko na wakacyjne wyjazdy.

- Jedynie 5 proc. ankietowanych chce latać z Radomia i są to przede wszystkim osoby, które mieszkają niedaleko i będą miały po prostu bliżej. Wyniki ankiety nie pozostawiają wątpliwości, że lotnisko w Radomiu to projekt realizowany wbrew pasażerom, który nie ma logicznego uzasadnienia. Zmarnowane zostaną ogromne pieniądze, które mogłyby posłużyć na poprawę infrastruktury tam, gdzie jest to realnie potrzebne – mówi Grzegorz Polaniecki, członek zarządu i dyrektor generalny Enter Air.
6,5 proc. pasażerów opowiedziało się za lotniskiem w Modlinie, z którego od tego roku realizowane są już loty czarterowe, m.in. przez Enter Air. Znakomita większość turystów chce jednak latać na wakacje z Lotniska Chopina. 82,6 proc. respondentów uważa, że nawet krótszy o kilka minut lot nie zrekompensuje niedogodności związanych z koniecznością dojazdu do Radomia, a 79,7 proc. nie chce, żeby Okęcie było portem wyłącznie przesiadkowym.
Z Radomia chciałoby latać 458 ankietowanych osób, które jako miejsce zamieszkania wskazywały najczęściej: województwo mazowieckie (poza Warszawą), lubelskie i świętokrzyskie. Większość mieszkańców tych województw jako preferowane lotnisko wskazywało jednak Chopina, choć dla części jest ono dalej niż Radom.
Badanie zostało przeprowadzone w dniach 30 czerwca – 28 lipca wśród podróżnych wylatujących z Lotniska Chopina do 43 destynacji wakacyjnych w 18 krajach, w tym Grecji, Hiszpanii, Turcji, Kenii, na Wyspach Zielonego Przylądka czy Zanzibarze.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy