Czytasz dzięki

Tym będą żyły rynki

  • Michał Żuławiński
opublikowano: 06-10-2019, 22:00

W nowym, ostatnim przed wyborami tygodniu uwaga inwestorów koncentrować będzie się na danych ze świata. Pod koniec tygodnia czeka nas ostatni tegoroczny przegląd ratingów dla Polski.

Poniedziałek

Nowy tydzień rozpoczniemy od danych o zamówieniach w niemieckim przemyśle (8). Raporty dotyczące produkcji przemysłowej nadejdą natomiast z Węgier i Czech (9). O 10.30 opublikowany zostanie indeks Sentix obrazujący nastroje wśród inwestorów ze strefy euro.

Wtorek

O poranku przekonamy się, jak kształtuje się dynamika produkcji przemysłowej w Niemczech (8) i Hiszpanii (9). Z Węgier nadejdą dane o inflacji (9), zaś z Czech o stopie bezrobocia (9).

Środa

Środa nie przyniesie praktycznie żadnych istotnych publikacji danych makroekonomicznych. O 20 opublikowany zostanie protokół z ostatniego posiedzenia Federalnego Komitetu Otwartego Rynku.

Czwartek

O 8 poznamy dane o PKB Rumunii oraz handlu zagranicznym Niemiec. W porannym programie znajdziemy także raporty o inflacji w Norwegii (8), Czechach (8) i Szwecji (9.30). O 10.30 warto zwrócić uwagę na Wielką Brytanię, a to za sprawą danych o PKB, handlu zagranicznym i produkcji przemysłowej. O 13.30 poznamy protokół z ostatniego posiedzenia EBC. Za oceanem w centrum uwagi znajdzie się inflacja konsumencka (14.30) oraz wnioski o zasiłek dla bezrobotnych (14.30).

Piątek

Ostatni roboczy dzień tygodnia przyniesie raporty o inflacji w Rumunii (8), Niemczech (8) i Hiszpanii (9). Z polskiej perspektywy najciekawszym akcentem dnia będzie oczekiwanie na publikację przeglądu ratingu naszego kraju, którego dokonać mogą (choć nie muszą) agencje Moody’s i S&P.Komunikatu możemy się spodziewać po zamknięciu amerykańskich giełd (22). Będą to ostatnie przeglądy ze strony głównych agencji ratingowych zaplanowane dla naszego kraju na ten rok.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Michał Żuławiński, Bankier.pl

Polecane