Czytasz dzięki

Tym będą żyły rynki

  • Michał Żuławiński
opublikowano: 19-04-2020, 22:00

Poniedziałek

Na pierwszy ogień pójdą dane o japońskim handlu zagranicznym (1.50). Następna w kolejce będzie inflacja producencka w Niemczech (8). O 10 GUS przedstawi dane o przeciętnym wynagrodzeniu i zatrudnieniu w marcu, w których ekonomiści będą dopatrywać się wpływu koronawirusa na rynek pracy. O 11 Eurostat przedstawi dane o wymianie handlowej państw UE. Wyniki: Quercus (za I kwartał)

Wtorek

O 10 poznamy kolejne dane z polskiej gospodarki. Tym razem GUS przedstawi raport o produkcji przemysłowej w marcu. Pół godziny później w centrum uwagi znajdzie się kondycja rynku pracy w Wielkiej Brytanii (10.30), zaś o 11 odczyt niemieckiego indeksu ZEW. Wyniki: Famur, Trakcja (za 2019 r.), Coca-Cola (za I kwartał)

Środa

O 10 GUS opublikuje dane o sprzedaży detalicznej oraz koniunkturze w przemyśle, budownictwie, handlu i usługach. W USA w centrum uwagi znajdzie się indeks cen nieruchomości FHFA (15). Wyniki: Żywiec; Enelmed, Kęty, Esotiq, TIM (za 2019 r.)

Czwartek

Na równo tydzień przed końcem miesiąca poznamy wstępne odczyty indeksów PMI dla sektorów przemysłowych i usługowych czołowych gospodarek świata. Do przeglądu staną kolejno: Japonia (2.30), Francja (9.15), Niemcy (9.30), strefa euro (10), Wielka Brytania (10.30) i USA (15.45). Ponadto w światowym kalendarzu znajdziemy: indeks nastrojów niemieckich konsumentów (8), sprzedaż detaliczną w Wielkiej Brytanii (10.30) oraz wnioski o zasiłek dla bezrobotnych (14.30) i sprzedaż nowych domów w USA (16). Z polskiej perspektywy najważniejsze będą dane GUS o produkcji budowlano-montażowej (10) oraz koniunkturze konsumenckiej (10). O 14 NBP przedstawi dane o podaży pieniądza oraz protokół z posiedzenia RPP. Wyniki: Orlen (za I kwartał), Enea, Boombit, Dębica, XTPL, Wielton, Masterpharm (za 2019 r.)

Piątek

Ostatni roboczy dzień tygodnia przyniesie dane o inflacji w Japonii (1.30), odczyt niemieckiego indeksu Ifo (10) oraz amerykańskie raporty o zamówieniach na dobra trwałe (14.30) i oczekiwaniach inflacyjnych (16). W Polsce publikacją dnia będzie biuletyn statystyczny, w którym znajdziemy m.in. informacje o marcowej stopie bezrobocia. Będą to pierwsze dane na ten temat, ponieważ Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej nie opublikowało informacji wstępnej. Wyniki: CCC, Wawel, Interferie (za I kwartał), Selena, Apator, 7Levels, Wojas, Work Service (za 2019 r.)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Michał Żuławiński, Bankier.pl

Polecane