Uber podejrzewany o korupcję

opublikowano: 30-08-2017, 06:25
aktualizacja: 30-08-2017, 06:25

Amerykański Departament Sprawiedliwości prowadzi dochodzenie w sprawie możliwego złamania przez Uber Technologies prawa antykorupcyjnego, pisze Reuters.

Rzecznik spółki świadczącej usługi parataksówkowe potwierdził doniesienia o „wstępnym dochodzeniu”, które jako pierwszy przekazał The Wall Street Journal. Gazeta poinformowała, że dochodzenie ma ustalić, czy menedżerowie Ubera złamali prawo antykorupcyjne dotyczące zagranicznych oficjeli. Reuters podkreśla, że nie jest jasne, czy dochodzenie dotyczy jednego, czy wielu krajów.

W czerwcu Reuters informował o zatrudnieniu przez Ubera firmy prawniczej, która miała ustalić, w jaki sposób spółka uzyskała medyczną dokumentację obywatelki Indii zgwałconej przez jednego z kierowców Ubera w 2014 roku. Była to reakcja na oskarżenia byłych i obecnych pracowników spółki iż było to możliwe dzięki korupcji.

W niedzielę rada nadzorcza Ubera zdecydowała, że nowym prezesem spółki będzie Dara Khosrowshahi. W czerwcu odszedł z tego stanowiska współtwórca Ubera Travis Kalanick, którego obwiniano o tolerowanie negatywnych zjawisk w spółce.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu