Czytasz dzięki

Uber zaczyna działalność w Tokio

ARŻ
opublikowano: 03-07-2020, 09:34

Po sześciu latach działalności w Japonii Uber pojawi się w Tokio. Od piątku użytkownicy w stolicy kraju będą mogli wzywać taksówki za pomocą aplikacji.

Uber współpracuje z trzema lokalnymi operatorami taksówek, aby udostępnić 600 samochodów. Działalność skupi się przede wszystkim na centralnej dzielnicy biznesowej Tokio oraz na popularnych dzielnicach Shinagawa, Akihabara i Asakusa.

Uber
Zobacz więcej

Uber fot. Toby Melville_Reuters_Forum

W Japonii obowiązują surowe regulacje dotyczące rynku przewozu osób i wspólnych przejazdów. Toczą się negocjacje z kolejnymi korporacjami taksówkowymi, by do końca roku objąć zasięgiem aplikacji Uber wszystkie centralne regiony Tokio.

Amerykańska firma do tej pory skupiała się w tym kraju głównie na dostawach żywności. Uber Eats obecnie współpracuje z 25 tys. restauracji w 20 prefekturach Japonii.

To nie pierwsze państwo, w którym Uber napotkał problemy z prowadzeniem swojej podstawowej działalności, czyli przewozów osób. Wcześniej musiał wycofać się m.in. z Chin i Rosji.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ARŻ

Polecane