Ubezpieczeniowe delikatesy Playa

opublikowano: 12-12-2017, 22:00

Operator komórek uruchomił internetowy market z polisami. Na półki trafiły dość oryginalne produkty.

Sieć komórkowa Play, której ponad 14 mln klientów zapewnia blisko 30-procentowy udział w rynku, próbuje sił jako pośrednik ubezpieczeniowy. We wtorek zadebiutowała z aplikacją na smartfony do sprzedaży prostych polis. Na razie oferta jest skierowana wyłącznie do klientów Playa, a opłata za ubezpieczenie będzie doliczana do rachunku za usługi telekomunikacyjne. W najbliższym czasie operator zamierza jednak szerzej wyjść na rynek. Play przygotowywał się do sprzedaży ubezpieczeń przez ostatnie dwa lata. Do współpracy zaprosił liczących się na rynku ubezpieczeniowym graczy: Allianza, BNP Paribas Cardif, Compensę, Gothaera, InterRiska, Nationale-Nederlanden, Oneya oraz Uniqę.

Zdaniem Bartosza Dobrzyńskiego, członka zarządu Playa, najlepiej poznajemy produkty przez ich testowanie. Dlatego operator przygotował dla klientów ofertę freemium, w ramach której przez rok będzie pokrywał koszty jednej z trzech polis — napraw domowych, wsparcia prawnego lub… gryzącego problemu.
Zobacz więcej

NA SPRÓBOWANIE:

Zdaniem Bartosza Dobrzyńskiego, członka zarządu Playa, najlepiej poznajemy produkty przez ich testowanie. Dlatego operator przygotował dla klientów ofertę freemium, w ramach której przez rok będzie pokrywał koszty jednej z trzech polis — napraw domowych, wsparcia prawnego lub… gryzącego problemu. Marek Wiśniewski

— Bazując na doświadczeniu w usługach telekomunikacyjnych,we współpracy z największymi towarzystwami ubezpieczeniowymi, proponujemy niespotykane dotychczas na rynku rozwiązanie — mówi Bartosz Dobrzyński, dyrektor ds. sprzedaży w Playu. Zanim Play podjął współpracę z ubezpieczycielami, zapytał klientów o oczekiwania.

O tym, czyja polisa pojawiła się w markecie operatora, decydował polot ubezpieczycieli — im bardziej niespotykana oferta, tym większym zainteresowaniem się cieszyła. Polisy konkurencyjnych zakładów się nie dublują. Na starcie pośrednik zaoferował około 30 produktów ubezpieczeniowych, np. pokrycie kosztów leczenia po ugryzieniu kleszcza czy wartości skradzionej torebki.

 

Przez aplikację można ubezpieczyć też smartfon, samochód, dom lub wykupić polisę turystyczną. Operator odpowiada za sprzedaż i marketing, a ubezpieczyciele — za ochronę klienta. Aplikacja dostępna jest na smartfony z oprogramowaniem Android, a do końca roku ma się pojawić wersja dla iOS.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Karolina Wysota

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu