UBS radzi inwestorom sprzedawać akcje

opublikowano: 27-08-2019, 16:34

Po raz pierwszy od 2012 roku UBS, największy na świecie zarządzający powierzonym majątkiem, radzi inwestorom sprzedawać akcje.

UBS wskazuje, że wojna handlowa USA i Chin oznacza zwiększoną zmienność na rynkach, dlatego inwestorzy powinni „niedoważać” w portfelach akcje aby zredukować ekspozycję na polityczne ryzyko. Bank zastrzega, że redukcja ryzyka nie wynika z szykowania portfelana tradycyjną recesję, czy kolejny globalny kryzys finansowwy.

- Choć utrzymująca się odporność konsumentów daje nam wiarę w dobre perspektywy globalnej, nie uważamy, że jest to najlepsze środowisko do podejmowania ryzyka posiadania akcji – powiedział Mark Haefele z UBS.

Bank wskazuje, że jeśli dojdzie do dalszej eskalacji wojny handlowej może stracić przekonanie, że działania Fed są w stanie powodować wzrosty kursów akcji. Wciąż wierzy, że działania Fed i wydatki konsumentów wystarczą, aby gospodarka USA nie weszła w recesję.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Yahoo Finance UK

Polecane