UBS: złoto będzie drożało

Marek Druś, Bloomberg
aktualizacja: 16-03-2017, 11:17

Cena złota będzie rosła w związku z zapowiadanym przez Fed stopniowym podwyższaniem stóp procentowych, bo realna stopa będzie bardziej ujemna i zaciąży to na dolarze, uważa Wayne Gordon z działu zarządzania majątkiem w UBS Group

Cena złota będzie rosła w związku z zapowiadanym przez Fed stopniowym podwyższaniem stóp procentowych, bo realna stopa będzie bardziej ujemna i zaciąży to na dolarze, uważa Wayne Gordon z działu zarządzania majątkiem w UBS Group.

Zobacz więcej

fot. Bloomberg

- Ostatnia noc ustanowiła perspektywę dla następnych trzech do sześciu miesięcy – powiedział Gordon podkreślając, że „Yellen mówiła bardzo jasno” o zrównoważeniu ryzyka dla gospodarki i podtrzymała zapowiedź trzech podwyżek stóp w tym roku i trzech w przyszłym.

- To oznacza, że realna stopa będzie bardziej ujemna w USA, co zapowiada słabszego dolara i wskazuje na wyższą cenę złota – powiedział ekspert UBS.

Złoto zdrożało o prawie 7 proc. w tym roku. W czwartek drożało w Londynie o 0,4  proc. do 1224,40 USD za uncję. W środę jego kurs poszedł w górę o 1,7 proc., najmocniej od sześciu miesięcy. UBS oczekuje, że złoto zdrożeje do 1300 USD w tym roku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Surowce / UBS: złoto będzie drożało