UE obniży prognozy wzrostu dla strefy euro-prasa

Fabryka Butli Technicznych "MILMET" S.A.
24-04-2001, 20:29

BERLIN (Reuters) - W raporcie, który zostanie opublikowany w środę Komisja Europejska obniżyła prognozy wzrostu gospodarczego dla strefy euro na rok 2001, podał we wtorek jeden z niemieckich dzienników.

W wiosennym raporcie komisja prognozuje, że w 2001 roku wzrost gospodarczy dla strefy euro powinien wynieść 2,9 procent, podała gazeta Boersezeitung.

Wzrost gospodarczy dla Niemiec ma zdaniem komisji wynieść 2,2 procent, a deficyt budżetowy osiągnie 1,7 procent, czyli będzie wyższy od poziomu 1,5 procent, który UE uważa za stabilny.

"W swoich prognozach Komisja Europejska zakłada niewielką obniżkę stóp procentowych przez Europejski Bank Centralny" - pisze gazeta.

W raporcie, który w środę przedstawi Komisarz do Spraw Gospodarczych Pedro Solbes napisano, że inflacja w strefie euro powinna w tym roku wynieść 2,1 procent.

((Reuters Serwis Polski, tel. +48 22 653 9700, fax +48 22 653 9780, warsaw.newsroom@reuters.com))

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Fabryka Butli Technicznych "MILMET" S.A.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / UE obniży prognozy wzrostu dla strefy euro-prasa