Czytasz dzięki

UEFA ma plan A, B i C na ten sezon

PAP, DI
opublikowano: 28-03-2020, 21:16

Prezydent Europejskiej Unii Piłkarskiej Aleksander Ceferin powiedział, że UEFA ma plan A, B i C na dokończenie sezonu. Według niego rozgrywki można wznowić w połowie maja, w czerwcu lub nawet pod koniec czerwca.

W wywiadzie udzielonym włoskiemu dziennikowi "La Repubblica" Ceferin przyznał, że są gotowe różne scenariusze na dokończenie obecnego sezonu piłkarskiego w Europie. Wszystko jednak zależy od sytuacji z koronawirusem.

Zobacz więcej

Piłka nożna

ARC

"Nikt nie wie, kiedy skończy się pandemia. Mamy plan A, B lub C, utrzymujemy kontakt z ligami, klubami, stworzyliśmy grupę roboczą. Musimy czekać, tak jak wszystkie inne sektory" - powiedział Słoweniec.

Zapytany o możliwe opcje wznowienia sezonu piłkarskiego, Ceferin odpowiedział:

"Rozpoczęcie ponownie w połowie maja, w czerwcu lub nawet pod koniec czerwca. Jeśli nam się wówczas nie powiedzie, sezon prawdopodobnie nie zostanie już zakończony".

Jak przyznał, jest nawet propozycja zakończenia obecnego sezonu na początku następnego, który w takim przypadku zacząłby się nieco później.

"Nie wiedząc jednak, kiedy skończy się pandemia, nie możemy mieć ostatecznego planu" - dodał.

W wyniku rozprzestrzeniającego się koronawirusa UEFA postanowiła niedawno przełożyć na 2021 rok mistrzostwa Europy w 12 krajach, dzięki czemu stworzono możliwość dłuższego sezonu ligowego i pucharowego.

Na razie jednak nie odbywają się praktycznie żadne rozgrywki piłkarskie, z wyjątkiem trwającej rywalizacji na Białorusi.

W Polsce rozgrywki zostały wstrzymane co najmniej do 26 kwietnia.

Prezes PZPN Zbigniew Boniek w piątkowym wywiadzie dla PAP stwierdził, że "dopóki będzie szansa grać, należy ją jak najbardziej wykorzystać". Jego zdaniem jednak lipiec to już raczej za późny termin, choćby z uwagi na kolejny sezon.

"Moim zdaniem graniczną datą na dokończenie obecnych rozgrywek w Polsce jest 28 czerwca" - stwierdził Boniek. 

b960cf00-66b9-11ea-bc55-0242ac130003
Zdrowy Biznes
Bądź na bieżąco z informacjami dotyczącymi wpływu pandemii koronawirusa na biznes oraz programów pomocowych
ZAPISZ MNIE
Zdrowy Biznes
autor: Katarzyna Latek
Wysyłany nieregularnie
Katarzyna Latek
Bądź na bieżąco z informacjami dotyczącymi wpływu pandemii koronawirusa na biznes oraz programów pomocowych
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP, DI

Polecane